Belediyeden 'sıcak' dokunuş

Bir çok ilçemizde olduğu gibi Devrekani ilçesinde de ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere yaşlı ve bakıma muhtaç aileler, Ramazan ayında evlerine gelecek sıcak yemek için belediye ekiplerinin yolunu gözlüyor

Belediyeden 'sıcak' dokunuş

 

DEVREKANİ BEDİYESİ, İFTAR VE SAHURDA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YEMEK DAĞITIYOR

Belediyeden 'sıcak' dokunuş

Bir çok ilçemizde olduğu gibi Devrekani ilçesinde de ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere yaşlı ve bakıma muhtaç aileler, Ramazan ayında evlerine gelecek sıcak yemek için belediye ekiplerinin yolunu gözlüyor. Her gün iftar vakti onlarca aileye sıcak yemek götüren belediye ekibi, ailelere Kuran'ı Kerim de hediye ediyor. 

  Devrekani Belediyesi, evinde bakıma muhtaç yaşlı vatandaşlar ile ihtiyaç sahibi aileler başta olmak üzere pandemiden dolayı iş yerlerini açamayan ailelere Ramazan ayında da destek oluyor.  Evde yemek hazırlama imkanı olmayan vatandaşlara her gün belediyenin aşevinden iftarlık sıcak yemek dağıtımı yapılıyor. Aşevinde hijyenik bir ortamda hazırlanan yemekler, kaplara konularak vatandaşların kapısına kadar götürülüyor. Ayrıca, Devrekani Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi ailelere yönelik düzenli olarak gerçekleştirilen erzak kolisi dağıtımları da Ramazan ayında yoğun biçimde devam ediyor. Bunun yanı sıra evlerinde Kur’an-ı Kerim bulunmayan ve okumak isteyen vatandaşlara da kitaplar dağıtılıyor. Ayrıca hayırseverler tarafından Devrekani Belediyesine teslim edilen yumurta, un, makarna gibi gıda maddeleri de ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılıyor.

 

  ALTIKULAÇ; "İFTAR VE SAHURDA YEMEK DAĞITIMI YAPIYORUZ"

  Bu yıl Ramazan etkinliklerinin korona virüs sebebiyle yapılamadığına dikkat çeken Devrekani Belediye Başkanı Engin Altıkulaç, "Bizde ilçe kaymakamlığımız ile birlikte bir proje yapalım dedik. Daha önceden belirlediğimiz toplam 29 aileden oluşan 80 kişilik hedef kitlemize iftarlarda ve sahurlarda yetecek kadar yemeği ilçemizde aşevinde hazırlattırıp, Devrekani Belediyemiz Sosyal Hizmet Birimine ait aracımızla günlük olarak dağıtıyoruz. Bu yemekleri sadece maddi durumu kötü olan ailelerimize değil, imkanı olmayan, iş yerleri kapalı olan, pandemiden dolayı mağdur olan tüm esnafımıza, çiftçilerimize ve ilçemizde yaşayan herkese yönelik dağıtıyoruz. Bizler bunu geçtiğimiz yılda yapmıştık, bu yılda devam ettirdik ve Ramazan ayı boyunca da günlük yemeklerimizi dağıtacağız" dedi.

  "BELEDİYENİN BU HİZMETİNDEN MEMNUNUZ"

  Devrekani Belediyesinin aşevi hizmetinden memnun olduklarını ifade eden Sevgi Acar, "Belediyemizin bu hizmetinden memnunuz. Çok güzel bir şey. Allah’ım herkese böyle yardımcı olsun. Arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Her Ramazanda geliyorlar, her gün bizlere yemek götürüyorlar" dedi. 

 Belediye personelinin kendilerini unutmadığını söyleyen Naim Genel ise "Bizleri unutmayarak her gün yemek götürüyorlar. Çok güzel, başkanımızdan Allah razı olsun. Çok iyi oluyor. Hepsine teşekkür ediyoruz" diye konuştu.  (Alperen Erkuş)

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2021, 16:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER