Başkan Erdoğan'dan ‘üretim’ vurgusu

Seydiler Belediye Başkanı Mehmet Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yayınlanan SEGE 2022 raporuna atıfta bulunarak, ilçenin hızla geliştiğini kaydetti.

Başkan Erdoğan'dan ‘üretim’ vurgusu
banner72

Seydiler'in beş yıl içerisinde Kastamonu'nun en önemli ilçeleri arasında yer alacağına dikkat çeken Erdoğan, çiftçilere 'Seydiler Sarısı' tohumluk patateslerin dağıtıldığı törene de katıldı.

Erdoğan'ın açıklaması şöyle; “Geçtiğimiz günlerde, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ilçelerin Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksi (SEGE) 2022 raporunu açıkladı. Seydiler ilçemiz, ilimizin 'parlayan yıldızı' olma yolunda hızla ilerlediğini bu yayınlanan raporda kanıtladı. Bundan 3 yıl önce de ifade ettiğim gibi; Seydiler'imiz gerek coğrafi konumu itibari ile gerekse 'tarım ve hayvancılığın' yanında Organize Sanayi bölgemize de yapılacak yatırımlarla önümüzdeki 5 yıl içinde Kastamonu'muzun en önemli ilçeleri arasında yer alacağını ön görmüştüm. Sosyo-Ekonomik Gelişmişlik Endeksi (SEGE) 2022 raporu da bizim söylediklerimizi doğruladı. Bu gayretlerimiz, doğru tarım ve kaliteli hayvancılık ilçe ekonomimize olumlu etki göstermiş, Organize Sanayi bölgemizin de işlerlik kazanması sonucu 19 ilçe arasında 3. sıraya kadar yükselmiş bulunuyoruz. Kaymakamımız Cihat Abukan ve İlçe Tarım ve Orman Müdürü Kadir Çavdar'ın katılımıyla çiftçilerimize 'Seydiler Sarısı' tohumluk patateslerimizi dağıttık. Bizler üretmeye devam ettiğimiz sürece bu bereketli topraklar bizleri ekonomik anlamda kısa zamanda daha da yukarılara çıkartacaktır. Bu süreçte şahsımda 'üretken belediyecilik' anlayışıyla sizlerin her zaman destekçisi olacaktır.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER