Başkan direksiyonda

Şenpazar Belediyesi, ilçe halkını “Tarihe Yolculuk” mottosuyla Çanakkale’ye götürdü. İlçe halkından 46 kişinin katıldığı gezide otobüsün şoförlüğünü ise bizzat Belediye Başkanı Cem Çınar yaptı

Başkan direksiyonda

Şenpazar Belediyesi, ilçe halkını “Tarihe Yolculuk” mottosuyla Çanakkale’ye götürdü. İlçe halkından 46 kişinin katıldığı gezide otobüsün şoförlüğünü ise bizzat Belediye Başkanı Cem Çınar yaptı. Seyahatte Şenpazar Belediyesi otobüsünün sürücü koltuğuna geçen Belediye Başkanı Cem Çınar, yol boyunca vatandaşlarla sohbet etti, onların taleplerini de dinleme fırsatı buldu.

Çanakkale’deki programlarının tamamlanmasının ardından gezi ekibi ilçeye dönüş yoluna çıkmadan önce de hep birlikte Çanakkale Türküsünü seslendirdi.

Şenpazar Belediyesinin tarih ve kültür gezileri kapsamında Çanakkale’ye yapmış olduğu gezi hakkında bilgi veren Belediye Başkanı Cem Çınar, “Şenpazar Belediyesinin kendi aracı ile direksiyona ben geçtim. Aracımızda ikinci kaptanda bulunuyordu. Gezimizde ilk olarak Dibekli Mahallesi ile Merkez Mahallesi sakinlerini getirdi. Fakat talep olması durumunda bütün ilçe halkımızı Çanakkale’ye götürüp gezdirebiliriz. Gezimize toplamda 46 kişi katıldı. Cuma günü akşamüzeri Şenpazar ilçemizden çıkış yaptı ve sabah saatlerinde Eceabat’a ulaşarak gezimizde başladı. Gezimiz son olarak Conk Bayırında bitti. Gün boyunca şehitliği gezme imkanı bulduk. Gezimizin tamamlanmasıyla birlikte Pazar günü tekrar ilçemize sağ salim Allah’ın izniyle kazasız belasız döndük” dedi.

“Tarihe Yolculuk” mottosuyla Çanakkale’ye gezi düzenlediklerini anlatan Başkan Çınar, “Gezimizi rehber eşliğinde gerçekleştirdi. Eceabat’tan aldığımız rehberimiz eşliğinde tarihe yolculuk yaptık. Gelibolu’ya sabah saatlerinde başladığımız gezimizde, sırasıyla Kilitbahir Kalesi ve Namazgah Tabyası, Seyid Onbaşı, Alçıtepe, Şehitler Abidesi, Ertuğrul Koyu ve Seddülbahir Koyu, Anzak Tören Alanı, Yağya Çavuş Şehitliği, Alçıtepe Köyü, Anzak Koyu, 57. Alay Şehitliği, Conk Bayırı ve Albay Mustafa Kemal Atatürk Anıtı’nı gezerek turumuzu tamamladık. Pazar günü de sabah saatlerinde ilçeye döndük” diye konuştu.

''8 TUR DAHA PLANLIYORUZ''

Şenpazar Belediyesi olarak tarih ve kültür gezileri kapsamında toplamda 9 tur planladıklarını söyleyen Başkan Çınar, “İlk turumuzu Çanakkale’ye gerçekleştirdik ve ilçe halkımıza şehitliği gezdirdik. Temmuz ayı içerisinde 2 tur daha yapmayı planlıyoruz. Ağustos ve Eylül aylarında da üç tur daha düzenlemeyi hedefliyoruz. Bu turlar sayesinde tüm ilçe halkımızı Çanakkale’yi ve şehitliği görme imkanı sunacağız. Çünkü herkesin şehitliği gezip ecdadımızın 7 düvele karşı verdiği mücadeleyi görmesini istiyoruz” şeklinde konuştu.

''İLÇEDEKİ ÇOCUKLAR YÜZME KURSUNA GİDECEK''

Sadece ilçe halkına yönelik geçiler düzenlemediklerini ve ilçede ikamet eden çocuklara yönelikte çalışmalar yürüttüklerini anlatan Başkan Çınar, “İlçe halkımız için Çanakkale’ye gezi düzenlerken ilçemizde bulunan çocuklarımıza da unutmadık. Onlar içinde Kastamonu’da yüzme kursu ile anlaşma yaptık. Haftada iki gün çocuklarımız, Kastamonu’da yüzme kursu eğitimi alacak. Şenpazar Belediyemize ait otobüsümüzle 6-14 yaş arasındaki çocuklarımızı Kastamonu’ya yüzme kursuna getireceğiz. Çocuklarımız Salı ve Perşembe günleri yüzme kursu alacaklar” ifadelerini kullandı.

Şenpazar’da ‘yüzme bilmeyen kalmasın’ diye çıktıkları yolda Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Şenpazar Belediyesi arasında imzalanan protokol kapsamında ücretsiz kurs vereceklerini belirten Başkan Çınar, bu sayede de çocuklar için farklı bir etkinliğe imza attıklarını ve her çocuğu yüzme kursu ile buluşturacaklarına inandığını söyledi.

Yüzme kursu almak isteyen çocuklar, yine Şenpazar Belediyesine ait otobüsle Belediye Başkanı Cem Çınar’ın şoförlüğünde Kastamonu’ya haftada iki gün seyahat edecek. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER