Ateş topu bize de sıçradı!

Taşköprü, Küre ve Seydiler'de çıkan orman yangınları, Orman Bölge Müdürlüğü'nün özverili çalışmaları sonucunda söndürüldü

Ateş topu bize de sıçradı!

Taşköprü, Küre ve Seydiler'de çıkan orman yangınları,  Orman Bölge Müdürlüğü'nün özverili çalışmaları sonucunda söndürüldü. Taşköprü'ye  bağlı, Obrucak köyü, Calay Mahallesi mevkiinde çıkan Orman yangını yürekleri ağza götürürken, Orman Bölge Müdürlüğü'nün hummalı çalışması sonuç verdi ve korkulan olmadı. Hali hazırda yangınla mücadele kapsamında envanterimizde bulunan bir çok araç, ülke genelindeki yangınlarda mücadele ederken, yangının büyümesi durumunda ciddi sonuçlarla karşı karşıya kalabilme ihtimalimiz bulunuyordu.

Yangının çıkmasının ardından kısa süre içerisinde olay yerine intikal ve söndürme çalışmalarına başlayan ekipler, yangını kontrol altına alarak soğutma çalışmalarına başladı.  OBM'den yapılan açıklamada ise, ''Obrucak Yangınına erken ve etkin müdahalede bulunan ve yangını afete dönüşmeden kontrol altına alan başta İşletme Müdür Yardımcımız Oktay Tekin olmak üzere tüm ekip arkadaşlarımızı tebrik ediyoruz” denildi.

KÜRE'DE 'ENGEL TANINMADI'

Küre Orman İşletme Müdürlüğü Şenlik Şefliğinde meydana gelen orman yangınına, Devrekani Beyler Barajı yamacında ulaşım imkanı kısıtlı taşlık ve kayalık bölge olması nedeniyle arazözler ulaşamadı. Ekiplerin çalışmaları sonucunda yangının etrafI çevrilerek, yaklaşık 1,2 kilometre uzunluğunda hortumlarla yangın söndürüldü.(Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER