Araç’ta ‘gaz’ sevinci

Araç ilçesinin yıllardır özlem duyduğu ve eksikliğini hissettiği doğalgaz, yatırım programına alındı.

Araç’ta ‘gaz’ sevinci
banner72

İlçeye doğalgazın kazandırılması için başlatılan çalışmalar sonucunda Araç, yatırım programına alındı ve doğalgaz için çalışmaların 2022 yılı başında başlayacağı ve yılsonuna kadar bitirilmesi planlandığı öğrenildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığının direktifleriyle doğalgaz dağıtım şirketi KARGAZ, Araç ilçesine doğalgaz verilmesi konusunda çalışmaları hızlandırdı. Yatırım programına alındığı öğrenilen doğalgaz çalışmalarının 2022 yılı sonuna kadar tamamlanması hedefleniyor.

Doğalgaz için depolama sistemi yapılarak taşıma ile ilçeye verileceği, bu taşıma için de herhangi ekstra maliyet olmayacağı bilgisi edinildi.

SARIKAYA: “EMEĞİ GEÇENLERE ŞÜKRANLARIMI SUNARIM”

Doğalgaz dağıtım firması KARGAZ tarafından istenen evrakların tamamlanması ve gerekli taahhütlerin verilmesi için Araç Belediye Meclisi geçtiğimiz Salı günü olağanüstü toplanarak konuyu gündeme aldı. Araç’a doğalgaz verilmesi hususundaki gerekli karar Belediye Meclisinde oy birliği ile kabul edildi.

Belediye Meclisi toplantısında konuşan Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya; “Bugün tarihi bir an yaşıyoruz. İlçemizin doğalgaza kavuşması yatırım programına alındı. Burada gerekli kararları alarak ilgili makamlara sunacağız. Belediye olarak elimizden gelen her türlü desteği ve katkıyı da sonuna kadar vereceğiz. Araç’a doğalgaz verilmesi hususunda emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım. İlçemize hayırlı olsun” dedi. (Hakkı Cidal Savaş)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER