Araç, rotasını belirliyor

Araç ilçesinde var olan ve yok olmaya yüz tutmuş, somut ve somut olmayan kültür miraslarının ortaya çıkarılması ve tabiat turizmi çerçevesinde, turizm alanında bir çok bilimsel eserleri ve kitapları olan, Tarım ve Orman Bakanlığı’na tabiat turizmi master planları yapan Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğr. Gör. Hikmet Haberal ve Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, yayla ve kültür turizmi rotalarının belirlenmesi için 4-5 Eylül tarihlerinde saha çalışmaları yaptı

Araç, rotasını belirliyor

Araç ilçesinde var olan ve yok olmaya yüz tutmuş, somut ve somut olmayan kültür miraslarının ortaya çıkarılması ve tabiat turizmi çerçevesinde, turizm alanında bir çok bilimsel eserleri ve kitapları olan, Tarım ve Orman Bakanlığı’na tabiat turizmi master planları yapan Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğr. Gör. Hikmet Haberal ve Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya, yayla ve kültür turizmi rotalarının belirlenmesi için 4-5 Eylül tarihlerinde saha çalışmaları yaptı.

Çalışmalar kapsamında 4 Eylül’de Asar Kalesi, Yaylalar, Kahintepe, Gıcırık Suyu ve ilçemizdeki tarihi ve kültürel yapılar ziyaret edilirken, 5 Eylül’de ise Saltuklu Kanyonu, tarımsal faaliyet alanları, Öztat Lokum Üretim Yeri, Yaylalar, Katbaşı Zirvesi, Fokurdan Mağarası, Okçular Şelalesi ziyaret edildi. Gün sonunda ise Belediye Başkanlığı Tanıtım Müzesi’nde incelemelerde bulunuldu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER