Araç çabalıyor!

Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya ve Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğr. Gör. Hikmet Haberal, 4-5 Eylül tarihlerinde yayla turizmi rotalarının belirlenmesi için saha çalışmaları yapmıştı

Araç çabalıyor!

Araç Belediye Başkanı Satılmış Sarıkaya ve Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğr. Gör. Hikmet Haberal, 4-5 Eylül tarihlerinde yayla turizmi rotalarının belirlenmesi için saha çalışmaları yapmıştı. Belediye Başkan V.  Aziz ÖZELCİ, Kastamonu Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğr. Gör. Hikmet Haberal, Ziraat Mühendisi ve Peyzaj Mimarı  Ümit Eren, El Sanatları Teknikeri ve Geleneksel El Sanatları Eğitmeni Gülderen Eren, tabiat turizmi 3. etap saha çalışmaları kapsamında Araç İlçesi  sınırlarında bulunan yaylalarımızda rota belirleme çalışmaları yaptı.

  1. ve somut olmayan kültürel mirasların ortaya çıkarılması, var olan ve yok olmaya yüz tutan kültür varlıkların belirlenmesi, var olan ve bilinmeyen kaynak değerlerin (şelaleler, mağaralar, flora çeşitliliği) araştırılması ve buraların yayla turizmi ürünü haline getirilmesi için tabiat turizmi 3.etap rotalama çalışmaları yapıldı. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER