Abana’da doğalgaz ve TOKİ çalışmaları Nisan’da başlıyor

11 Ağustos 2021 tarihinde meydana gelen sel afetinden etkilenen Abana’da birçok bölgede çalışmalar sürüyor.

Abana’da doğalgaz ve TOKİ çalışmaları Nisan’da başlıyor
banner72

Altyapı başta olmak üzere şehirde çok sayıda proje aynı anda gerçekleşiyor. İlçe adeta bir şantiye alanına dönüşürken, bir taraftan selin etkileri giderilmeye çalışılırken diğer taraftan da yeni projeler geliştiriliyor.

Son projeler kapsamında, kanalizasyon alt yapı çalışmaları yüzde 90 oranında tamamlanırken; yağmur suyu alt yapısı için projelerinin hazırlandığı bir ay içerisinde inşaat çalışmalarına başlanacağı öğrenildi.

İçme suyu şebeke hattı yenilenmesi işinin 7 Nisan’da ihaleye çıkacağı ilçede, sel felaketinde yıkılan kapalı halı saha ve kullanılmaz hale gelen şehir stadyumunun yeniden inşa edilmesi için ilk kazma vuruldu.

Diğer taraftan Ezine Çayı tahkimatı ile yan dere bağlantıları için çalışmalar yoğun şekilde sürerken Abana'ya doğalgaz kazandırılması için de ilk kazma önümüzdeki ay içerisinde vurulacak.

Abana Belediyesi ve Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından uygulanacak olan kentsel dönüş projesi için çalışmaların devam ettiği ilçede, Bağlık bölgesinde yapılacak TOKİ konutlarının inşası için ilk kazma Nisan ayı içerisinde vurulacak ve Abana’ya 109 adet TOKİ konutu inşa edilecek. Diğer taraftan 11 Ağustos’taki sel felaketinde yıkılan sanayi sitesinin yapım çalışmaları hızla sürüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER