2 bin kişiye aşure ikram edildi

Taşköprü Belediyesi tarafından Muharrem ayının 10. günü idrak edilen “Aşure Günü” dolayısıyla 2 bin kişiye aşure ikram edildi

2 bin kişiye aşure ikram edildi
banner72

Taşköprü Belediyesi tarafından Muharrem ayının 10. günü idrak edilen “Aşure Günü” dolayısıyla 2 bin kişiye aşure ikram edildi.

Muharrem ayının 10. Günü dolayısıyla Taşköprü ilçesinde ilk olarak Taşköprü Müftülüğü tarafından Merkez Taş Camii’nde Mevlidi Şerif programı düzenlendi. Öğlen namazının ardından ise Taşköprü Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen aşure programına Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal, Taşköprü Belediye Başkan Yardımcısı Harun Yalçın, Belediye Meclis üyeleri, İlçe Müftüsü Hasan Yozgat, daire amirleri,  STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Taşköprü Kaymakamı Çağlar Partal, Başkan Yardımcısı Harun Yalçın ve daire amirleri vatandaşlara aşure ikramını kendileri yaptı.

Programda konuşan Belediye Başkan Yardımcısı Yalçın, içinde bulunduğumuz mübarek Muharrem ayının 10. gününün İslam dünyasında Aşure günü olarak kabul edilmesi nedeniyle kendilerinin de Taşköprü’de vatandaşlara aşure ikram ettiklerini ve vatandaşların büyük ilgisiyle karşılaşmaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. Aşure programı yapılan duanın ardından sona erdi. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER