banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
18 Ekim 2019 Cuma

HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN

17 Haziran 2019, 09:32
HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN
Barış KILINÇKIRAN
Son günlerde (S)uskun ve (T)utkun (K)astamonulular üzerinden yaptığım eleştirilerde sürekli olarak dillendirdiğim 'Turizm Kenti Kastamonu' hayalime ve bu yolda tek başıma verdiğim mücadeleye güçlü bir ortak buldum sonunda. Geçtiğimiz Cuma günü yapılan Kastamonu Kalkınma Vakfı (KKV) Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Belediyesi olarak öncelikli hedeflerinin turizmi geliştirmek olduğunu ve bu anlamda planlanan çalışmalar tamamlandığında çok ciddi bir turist çekme imkanına sahip olacağımızı söyledi. Bu son derece sevindirici ve heyecan verici bir açıklamaydı. Sonunda biri sesimi duymuş ve benimle aynı fikirde olduğunu açıkça beyan etmişti. Şimdi sıra aynı hedefe doğru el ele, omuz omuza yürümeye geldi. Yalnız değilsin Galip Başkan.

KONAKLARA YENİ DÜZENLEME

Kastamonu'daki restore edilen birçok konağın amacı dışında kullanıldığını ifade ederek turizm anlamında kanayan bir yaraya daha parmak basan Vidinlioğlu; 'Yaklaşık 1,5 aydır birçok sivil toplum kuruluşu restore edilen konaklardan faydalanmak için başvuruda bulunuyorlar. En baştan kestirip attım, dedim ki; ‘arkadaşlar, bununla ilgili hiç kimse hiç bir taleple gelmesin’ dedim. Çünkü dünya emekle, dünya maliyetle restore ettiğimiz konakları hiç bir şekilde amacı dışında kullanmamız doğru değil. Konakları turizm için kullanmalıyız” diye konuştu.

İSTANBUL İŞİN İÇİNDE OLACAK

Kastamonu'nun kalkınması ve her alanda geliştirilmesini sağlamak için özellikle İstanbul'da yaşayan Kastamonulu işadamlarına ve Kastamonu derneklerine de büyük görevler düştüğünü hatırlatan Vidinlioğlu; 'Bendeniz yeni bir belediye başkanıyım ama üzerime ne düşüyorsa ekip olarak buna dünden hazırız. Kastamonu'yu kalkındırmak için çabalayacaksak mutlaka ama mutlaka İstanbul ayağının da bu işin içinde yoğunlukla olması gerekiyor. İşin doğrusu motivasyon ve müteşebbis ruhta eksikliğimiz var. Onun için ne gerekiyorsa ben varım. Bundan sonra da olmaya devam edeceğim' dedi.

ARKANDAYIM GALİP BAŞKAN

Kastamonu'nun her alanda gelişip önce bölgede sonra da ülke çapında söz sahibi bir il olabilmesinin yolunun turizmden geçtiği gerçeğini kabullenerek bu hedef doğrultusunda çalışmalar yapılacağı sözünü veren Galip Vidinlioğlu'na canı gönülden teşekkür ediyorum. Özellikle restore edilip amacı dışında kullanılan tarihi konakların yeniden şekillendirilerek turizme açılması konusunda verdiği kararı da sonuna kadar destekliyorum. Ağzına yüreğine sağlık Galip başkan. Bu anlamda şahsım ve imtiyaz sahibi olduğum Açıksöz Gazetesi olarak bu süreçte sonuna kadar arkanızdayız. Üzerimize düşen her ne varsa yapmaya da hazırız.

BAŞARILAR KKV

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu, KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu ve Ziraat Odası Başkanı Mehmet Butur’un daimi yönetim kurulu üyesi olduğu Kastamonu Kalkınma Vakfı’nın yeni yönetimine Kastamonulu işadamlarımız Remzi Gür, Kemal Akar, Mehmet Umur, Selçuk Arslan ve Ahmet Erkutoğlu dahil oldu. Son derece güçlü bir yönetim. Birlik ve beraberlikle tek yumruk olmayı başardıkları taktirde gerçekleştiremeyecekleri iş yok. Bakalım önümüzdeki süreçte Kastamonu için hangi adımları atacaklar? Merakla bekliyoruz. KKV'nin yeni yönetimine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum.

VER YETKİYİ, GÖR ETKİYİ

31 Mart seçimlerinde hatırı sayılır bir oy farkıyla göreve gelen Galip Vidinliolu, 5 Nisan günü yapılan devir teslim töreniyle oturduğu başkanlık koltuğundan henüz kalkıp kendisini tam anlamıyla işe güce verebilmiş değil maalesef. Sabahtan akşama kadar yapılan tebrik ve hayırlı olsun ziyaretleri nedeniyle bol bol fotoğraf çektirip, yalandan yere okunan gazelleri dinlemek zorunda kalan Galip Başkan, bu gidişle gelecek nesillere bol bol fotoğraf karesi bırakacak gibi görünüyor. Yarım kalan işleri tamamlamak ve seçimler öncesi söz verilen plan ve projeleri hayata geçirebilmek için başkanın artık vakit kaybetmeden sahaya inip baretini takması gerekiyor. Galip Vidinlioğlu'nun kendisine yapılan hayırlı olsun ziyaretlerinin ardından iadeyi ziyaretlere de çıkacağını düşünürsek, 2019 yılının ziyaret ve tebrik kabul dönemi olarak geçmesi içten bile değil. Bugüne kadar Vidinlioğlu'nun sahibi olduğu özel sağlık kuruluşunun kapısından içeri dahi girmeyen bir çok menfaat düşkününün eline çiçek ve çikolatasını alıp makama çıktığını görüyoruz. Hep aynı senaryo. 'Elimizden geleni yaptık başkanım. Çok çalıştık ve başardık Allah'ın izniyle. Gecemizi gündüzümüze kattık. Kaç kişiyi karşımıza aldığımız belli değil. Tekrar hayırlı uğurlu olsun. Rabbim utandırmasın' diye başlayıp oğlu, kızı, gelini yada yakın bir akrabası için iş isteyen, evinin önüne parke taşı, inşaatı için kum, kendi bahçesi için çiçek gibi türlü isteklerle uzayıp giden bir sürü boş görüşme. Türlü türlü istekleriyle belediye koridorlarını aşındıran sahte milliyetçiler. Cumhur İttifakı'nı bahane ederek şahsi meseleleri için iş halletmeye çalışan sonradan olma AK Partililer. Sendeki o samimiyet, babacan tavır ve yumuşak yüz varken seni daha çok yorarlar başkanım. Her şeye kendiniz yetişmeye çalışırsanız yorulursunuz. Siz yorulursanız biz kaybederiz, Kastamonu kaybeder. 31 Mart seçimleri öncesi seçim sloganı olarak 'Ver Yetkiyi Gör Etkiyi' demişti bir muhtar adayımız. Mehmet Yurt gibi, İsmail Hakkı Özcebeci gibi, Nuray Çolak gibi yardımcılara sahipsiniz. Ver yetkiyi gör etkiyi başkanım yapacak bir şey yok. Kızan baştan kızsın, küsen de şimdi küsüp gitsin. Herkes kendi işine baksın...

'Her Şey Daha Güzel Bir Kastamonu İçin'

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV