08 Ağustos 2020 Cumartesi

HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN

15 Nisan 2019, 10:29
HERKES KENDİ  İŞİNE BAKSIN
Barış KILINÇKIRAN

Kastamonu'daki dedikodu mekanizmasının ne kadar hızlı çalıştığını iyi biliriz. Gıybet, iftira ve yalan üretmede üzerimize yoktur. Birisi ortaya bir dedikodu atar, sonra o kişi kendi söylediği yalana da inanır. Sonra çık işin içinden çıkabilirsen. Olukbaşı'nda 'hapşuuuu' dersin, seni Kuzeykent'ten 'çok yaşa' diye ararlar. Olayın özeti budur...

Seçimler öncesi ardı arkası kesilmeyen iddialar ve insanı hayrete düşüren dedikodularla meşgul olan Kastamonu gündemi, şimdi de belediye başkanlığı bünyesinde yeniden oluşturulacak kadrolar ve belediyeyi kim yada kimlerin yöneteceği hakkındaki tamamen hayal ürünü ve saçma sapan dedikodularla çalkalanıyor.

MERAKLI BEKLEYİŞ

Seçimleri hatırı sayılır bir oy farkıyla kazanarak belediye başkanlığı koltuğuna oturan Op. Dr. Galip Vidinlioğlu ile yeniden şekillenen Kastamonu Belediyesi'nde taşlar yerine oturuyor. Bu günlerde makamında tebrikleri kabul eden ve ikili görüşmelerden arta kalan zamanlarında yeni projeler ve belediye bünyesindeki görevlendirmeler üzerinde titizlikle çalışan Vidinlioğlu, beş yıl boyunca birlikte yürüyeceği isimleri de yavaş yavaş belirlemeye başladı. Başkan Vidinlioğlu, seçimlerden önce; 'Liyakat sahibi olan ve işini başarıyla sürdüren her personel, siyasi görüşü ne olursa olsun görevine devam edecek. Bu anlamda belediye personelimizin içi rahat olsun' şeklinde bir açıklama yapmış ve o dönemde ortaya atılan iddialara son noktayı koymuştu.

YURT VE ÇOLAK EN DOĞRU KARAR

Galip Vidinlioğlu tarafından yapılan atama ile Belediye Başkanvekili olan Mehmet Yurt ve Belediye Başkan Yardımcısı olarak görevlendirilen Nuray Çolak'ın bu kritik görevler için verilebilecek en doğru karar olduğunu düşünüyorum. Eski bir eğitimci olan ve taraflı tarafsız her kesimin büyük taktirini kazanan Mehmet Yurt, son derece mütevazi, ağır başlı, dürüst ve liderlik yönüyle ön plana çıkan bir yönetici. Eski bir belediyeci ve özellikle imar konularına son derece hakim olan Nuray Çolak'ta bilgi, birikim ve tecrübesiyle bu görevi fazlasıyla hak ediyor. Sayın Mehmet Yurt ve Sayın Nuray Çolak'ı tekrar tebrik ediyor, yeni görevlerinde kendilerine ve çalışma arkadaşlarına başarılar diliyorum.

BELEDİYEYİ KİM YADA KİMLER YÖNETECEK?

Yazımın giriş kısmında bahsettiğim yeni dedikodumuzun başlığı 'Belediyeyi kimler yönetecek?'

Şimdi Galip Vidinlioğlu'nun belediye başkanlığı görevini tek başına yürütemeyeceği ve bazı isimlerin belediye yönetiminde söz sahibi olacakları tartışılıyor. Başta MHP İl Başkanı Yüksel Aydın olmak üzere söz konusu isimlerin bundan sonraki süreçte birçok konuda söz sahibi olacakları ve belediye hizmetleri hariç neredeyse her konuya müdahil olma yolunda çaba gösterecekleri konuşuluyor.

HERKES KENDİ İŞİNE BAKSIN

Seçimi MHP değil de AK Parti yada CHP'de kazanmış olsaydı yine bu ve buna benzer dedikoduları duyacaktık. Başta mevcut belediye personeli olmak üzere birçok Kastamonu sevdalısını da son derece tedirgin eden bu gerçek dışı söylemlere fazla kulak asmamak lazım. Önemli olan bu ipe sapa gelmez dedikodulara kulak tıkayıp herkesin önündeki işine ve Kastamonu'ya hizmete odaklanması. Bu memlekette yaşayan ve dili, dini, ırkı ve siyasi görüşü ne olursa olsun herkesin ortak derdi Kastamonu. Evliyalar diyarı bu gözde şehrin insanlarının daha temiz, daha huzurlu ve özgürce yaşayabileceği bir ortam hazırlamak öncelikle yerel yönetimlerin görevidir. Bu anlamda ciddi bir emek ve mesai gerektiren Kastamonu Belediye Başkanlığı görevine seçmenlerin büyük bir çoğunluğunun teveccühü ile gelen Sayın Galip Vidinlioğlu'na sonuna kadar güveniyor ve destekliyoruz.

VİDİNLİOĞLU'NDAN NET MESAJ

Şuana kadar başarıyla sürdürdüğü meslek hayatında ismi en ufak bir şaibeye yada dedikoduya karışmamış olan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu'nun; 'Belediyecilik ekip işidir' sözüyle verdiği 'Biz belediyemizi Kastamonu halkıyla birlikte yöneteceğiz' mesajı çoğu seçmen tarafından büyük taktir görmüş ve vatandaşların bir çoğu dürüst ve şeffaf bir yönetim anlayışı için oylarını Vidinlioğlu'ndan yana kullanmıştı. Doğruluk, dürüstlük ve şeffaf bir yönetim anlayışını esas aldıklarını ifade eden Başkan Vidinlioğlu'nun yeni oluşturacağı yakın çalışma ekibi dışındaki hiç kimseye belediye yönetiminde söz söyleme şansı tanımayacağını adım gibi biliyorum. Olması gereken de budur zaten. Dolayısıyla; 'Belediyeyi kim yada kimler yönetecek?' sorusunun tek cevabı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu'dur. Kastamonu'ya hizmet aşkıyla ateşten gömleği üzerine giyen Başkan Vidinlioğlu'nun memleket menfaatleri doğrultusunda taşın altına elini değil gövdesini koyacağını ve üçüncü kişilerden gelecek her türlü hamleyi göz ardı ederek işini layıkıyla yapacağına dair inancımız tamdır. Tüm siyasilerle, bürokratlarla, STK temsilcileri ve ilimizin önde gelen söz sahibi işadamlarıyla ortak bir noktada buluşup el ele verilebildiği taktirde, uzun yıllardır özlemini çektiğimiz birlik ve beraberlik ortamını da bu sayede sağlayabileceğimizi düşünüyorum. 

İsteyen istediğini konuşsun hiç bir önemi yok. Önemli olan daha güzel, daha temiz, daha güvenli ve daha yaşanılabilir bir Kastamonu. Bu hedef doğrultusunda hareket eden tüm bürokratlarımız için bizde elimizi değil gövdemizi taşın altına koymaya ve bu yolda ödenebilecek her türlü bedeli ödemeye hazırız.

Her şey Kastamonu için...

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV