Müzik indir

21 Ocak 2021 Perşembe

MHP, ittifaka sadık

Her şartta ‘Açıksöz’lü olacağız…

29 Aralık 2020, 10:42
Her şartta ‘Açıksöz’lü olacağız…
Hüseyin Hüsnü Aykaç
 

Bizim görevimiz nedir? Basit şekilde; kamuoyuna doğru bilgileri vermektir. Bu amaçla ve ilkeyle habercilik yapmaya çalışıyoruz. Hiçbir kuruma, partiye, şahsiyete, oluşuma yaranma veya art niyetle yaklaşma gibi bir fikrimiz yok. Son günlerde yaşadığım olaylar yüzünden doğrudan gazetemiz topa tutuldu. Bunu yapan kişiler de öyle alelade kişiler değiller. Deniyor ki; basın yorum yapmamalı, her şeyi olduğu gibi yansıtmalı. İşte, tam da onu yapıyoruz. Hatta ‘yalan haber’ yaftası bile yapıştırmaya çalışıyorlar. Tek tarafı dinleyip de kükremek ne âlaymış... Söz konusu kişiler, röportajı veren kişi ile soruları soran muhabir değil midir? Her iki tarafı da dinleyip bir sonuca varmak daha sağlıklı olmaz mı?

***

Fiili olarak gazeteciliğe başladığım iki aylık süre zarfı içerisinde iki elim hadiseyle karşılaştım. İki hadisede de kanıtların bulunmasına rağmen yalanlama söz konusu oldu. Ancak olayın aktörleri, ses kayıtları olmasına rağmen sözlerini inkar ediyorlar, hatta ant içiyorlar. Yalanlarını dinleyen malum kişiler de suçu bizlerde buluyor. Bizler, her türlü pürüze karşı yine bildiğimizi yapacağız. Her fırsatta gerçekleri dile getireceğiz. Doğruları yazmaya, söylenenleri okurlarımıza ve kamuoyuna aktarmaya devam edeceğiz. Halkın açık sözlü sesi olmaya, yanlışı dile getirmeye, vatandaşın ihtiyaçlarını ve sorunlarını ifade etme hedefimizi aralıksız bir biçimde sürdüreceğiz. Gerek haberlerimizle, gerek yazılarımızla… Konuştuğumuz kişilerin beyanlarını hiçbir şekilde eksik veya yanlış olarak yansıtmadık, yansıtmayacağız. Hiçbir kurumu veya oluşuma yaranma veya yerme amacında değiliz. Salt amacımız doğruyu yansıtmaktır!

***

Röportaj sırasında ses kaydı almanın gazeteciliğin en doğal hakkı ve ayrıca bu tür olaylara karşıda en önemli kanıtı olduğunu hatırlatırım. Her zaman öğrenmeye, daha iyiyi bulmaya ve doğruları aktarmaya devam edeceğiz. Milli Mücadelenin Anadolu’daki basın bayraktarı Hüsnü Açıksöz’ün kurduğu ‘Açıksöz Gazetesi’nin bir mensubu olarak bu şerefli adı taşımaya layık olacağız.

Okurlarımıza saygıyla duyurulur…

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV