banner38

banner39

banner46

banner47

22 Ocak 2020 Çarşamba

HEDEF BELLİ SONUÇLAR NORMAL

17 Eylül 2019, 09:33
HEDEF BELLİ  SONUÇLAR NORMAL
Serkan HORUZ
Haziran ayının başında yaşadığı maddi sıkıntılar, yönetimsel sorunlarla Kastamonuspor 1966 için 2019-2020 sezonun soru işaretleri ile başlayacağı, bir türlü çözülemeyen maddi sıkıntılar ve saha dışı sorunlarla gidilen olağanüstü kongrenin de bu sorunları çözemeyeceği okunuyordu.

Yaşanan bu sıkıntılar bir nevi yıllarca şampiyonluk hedefiyle kurulan ancak bu hedefi bir türlü yakalayamayan bir takımın dışa vurumuydu.

Ağustos ayının başlarında hala teknik direktör krizi yaşayan, kampa gidip gidemeyeceği son günlerde belli olan, aslında sezona plan ve program dahilinde değil gündelik gelişmelerle hazırlanan Kastamonuspor’un grubun şampiyonluk iddiası bulunan büyük bütçeli takımları ile başa edemeyeceği belliydi.

Sezonun ilk üç haftası geride kalırken kırmızı-siyahlı temsilcimiz Tuzlaspor, Kırşehir Belediyespor ve Bandırmaspor’a mağlup oldu. Bu üç karşılaşmada yalnızca bir gol atan Kastamonuspor için bu sonuçlar aslında beklenebilir sonuçlardı.

Bu 3 karşılaşmada bakmak istediğimizde sahada birçok olumsuzluk gözümüze çarpabilir. Gazi Stadı’nda izlediğim Tuzlaspor ve Bandırmaspor maçlarında benim gözüme çarpan ise bu takımın hırsıydı.

Özellikle geride kalan 3 haftada Kastamonuspor 1966’nın en büyük transferinin Berkay Sefa Kara olduğunu düşünüyorum. Kolay adam eksilten, çok hızlı olmasa da dar alanda oldukça çabuk işler yapabilen Berkay Sefa, bu sezon çok takımın canını yakacaktır.

Ancak Trabzon’dan kiralık olarak Kastamonuspor’a gelen 20 yaşındaki genç kardeşimizin yeteneklerini futbolcun doğruları içerisinde kullanmayı öğrenmesi gerekiyor. Buda ancak maç oynaya oynaya edinilecek bir tecrübedir.

Berkay Sefa’ya transferin son gününde kadroya dahil edilen İlyas Çakmak, Alican Karadağ ve Özgür İleri gibi tecrübeli futbolcularda eklenince kırmızı-siyahlılar sahada baya bir takım gibi duracaktır. Sadece bu takımın biraz zamana ihtiyacı var.

Takımın ana hedefi bu sezon şampiyonluk yada Play-Off değil. Futbolun bütün dinamiklerinin bunun farkında olması ve takımın sezonunu orta sıralarda tamamlamasının başarı olduğunu anlaması gerekiyor.

Burada büyük bir görevde Kastamonu ve Kastamonuspor’u yönetenlere düşüyor. ‘Şampiyonluk’ kelimesini her ağzımıza aldığımızda takım üzerinde gereksiz bir baskı oluşturuyor. Onun için takımı, taraftarlarla karşı karşıya getirmemek için bu kelimeyi telaffuz etmemekte fayda var.

Son sözde kırmızı-siyahlı formayı terleten futbolculara. Sahada aldığınız ücret kadar değil, ortaya koyduğunu yürek kadar değerlisiniz. Siz elinizden gelen mücadeleyi sahaya yansıttığınız sürece sonuç ne olursa olsun Gazi’de ayakta alkışlanacaksınız.

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV