HADIMI HAKETMEK!

‘Devrekâni’de eşi ile tartışma yaşayan kadın eşinin erkeklik uzvunu kesti’ haberine gelen yorumları okudum. Çoğu bayan “HAK ETMİŞTİR” demiş. Hani suçun cezasını birey veremezdi?! Hani şiddet övülemezdi?! Yok mu bu yorumlar hakkında suç duyurusunda bulunacak bir ERKEG DERNEĞİ?!

Acaba bir kadına şiddet haberinin altına bir erkek ‘Hak etmiştir’ yazma ERKEKLİĞİNE cesaret edebilir mi?! İmkânı yok! Adamı hadım ederler valla! Ne katilliği kalır, ne cahilliği!

İyi de KADINLARIN bu ÖZGÜVENİ nereden geliyor?!

Ben söyleyeyim.

AK PARTİ-MHP-CHP-HDP’nin el ele verip ittifakla meclisten geçirdiği 6284 SAYILI YASA ve bu yasanın iskeletini oluşturan İSTANBUL SÖZLEŞMESİ’nden.

* * *

7/24 kadına şiddet haberleri seyrediyoruz. HADIM HABERİ NİYE YOK?!

Kadının canı can da erkeğin ki patlıcan mı?!

Yoksa kadın-erkek suçlarını ayırıp KADINA YÖNELİK ŞİDDETE BÜYÜTEÇ TUTAN bir anlayış mı hakim?!

Hadi canım sen de?

Her ne kadar GÜVENİLİR MESLEK sıralamasında %13 ile TV Haber sunucuları SONDAN ÜÇÜNCÜ %15 ile GAZETECİLER SONDAN DÖRDÜNCÜ sırada gelse de bizim medyamız böyle şeyler yapmaz!

* * *

Bakın size rakam vereyim.

2018’de 3.679 kişi öldürülmüş. 440’ı KADIN, 360’ı 18 yaşın altında ÇOCUK ve SADECE 2.879'u ERKEK!

Aile Bakanlığı’nın raporlarındaNEDEN sadece öldürülen kadın sayısına yer veriliyor?! AİLE SADECE KADIN MI DEMEK?!

Elbette kadın, erkek, çocuk cinayetlerine karşıyız.

Aradan kadını çekip öne çıkararak bu ülkenin erkeklerini “KADIN KATİLİ!” olarak nitelemeye gayret eden başta bütün FEMİNİST hareketlerin ve bunların güdümüne girerek Aile Bakanlığını KADIN BAKANLIĞI’na indirgeyenlerin amacı ne?!

Bunlar Çinlilere Çin seddini yaptıran Türklerin burnuna halkayı taktı götürüyor arkadaş!

ERKEK MİSİN, SUÇLUSUN! Bitti bu kadar! Geçmiş olsun!

* * *

RAKAMLAR ve ANLATTIKLARI

- ‘Boşanma oranı %25’i aştı.’ Enflasyonu düşürmek kadar kıymeti yok!

- ‘Tek kişilik hane halkı oranı % 15,4’ten %16,1’e yükseldi.’ Aile Bakanlığımız sesimizi duyuyor mu? Acaba duyması için cümlenin içine KADIN mı koymalıydık?!

- ‘İlk anne olma yaşı 2006’da % 26,7 iken 2018’de % 28,9’a çıktı. Okullarda ‘Hem oku hem anne ol’ yerine ‘okumazsan ev hanımı olursun’ mesajı verilmeye ve ANNELİK kimsenin umurunda değilken çalışan kadın kutsallaştırılmaya devam edilirse bu oranlar artar azalmaz.

Erkeklerinen ekleşmeyin! Yeter gayri!

YORUM EKLE