Müzik indir

26 Eylül 2020 Cumartesi

Güreşi güreşçiye bırakın!

12 Haziran 2019, 09:23
Güreşi güreşçiye bırakın!
Fatih KÖSE

Bu sene güreşe doyamadık. 31 Mart İstanbul Güreşlerinde kıl payı zafere ulaşan Trabzon Bölgesi Güreşçilerinden Ekrem İmamoğlu ile Erzincan Bölgesi Güreşçilerinden Topal Osmanın oğlu Binali Yıldırım’ın güreşi tekrarlanıyor.

Binali Yıldırım’ın antrenörü Dünya çapında bir şampiyon. Hem kendisi hem de yetiştirdiği güreşçilerle İstanbul Güreşlerinin son 25 yılına mührünü vuran Recep Tayyip Erdoğan.

Erdoğan ve yardımcısı Devlet Bahçelinin yaptığı itirazlar ile güreşin tekrarlanmasına karar verildi.

Ahalininin ağzında güreşin tekrar edilmesi ile ilgili olarak “Yenilen pehlivan güreşe doymaz” diyenden “Binali’nin hakkı yenildi, puanları sayılmadı” diyene, “Ekrem’in hakkı yenildi, çayırda sırtını yere vuramadınız, aldığı müsabakayı masada iptal ettiniz” diyene kadar bin türlü lakırdı var.

Hasıl-ı Kelâm güreş başladı ve 23 Haziran’da ak koyun, kara koyun belli olacak.

Pehlivan Binali’nin boyu, posu, endamına, tecrübesine bakılırsa Ekrem’in bir el enselik işi var ama bir türlü çayıra çıkamıyor. Kıspetini yağlıyor, Besmeleyi çekiyor tam çayıra çıkacak, Binali Yıldırım taraftarları ceplerindeki bozuk paraları Ekrem’e atıyor, sinkaflı şarkılarla tempo tutup laf atıyor, tribünlerde bir uğultuya, kargaşaya sebep oluyor.

Ekrem İmamoğlu kafasına gelen bozuk parayı hakeme götürüyor. Yıldırım’a bir ihtar!

Ekrem İmamoğlu “Hocam anama atama sövdüler” diyor Yıldırım’a bir ihtar!

Tribünde bunu yapanların başında güreş takımında yer almış veya hala güreşen kerli-ferli, eski-yeni bir çok usta güreşçi var. Taraftar uslu durması gereken usta güreşçilerin yaptıklarını gördükçe daha bir celalle hücum ediyor.

Bazılarının “Ya Hû bırakın rakibe sataşmayı beyler! Rakibin reklamını yapmaktan kendi güreşçimizi anlatamıyoruz. Bu kafa ile güreşi kaybedeceğiz. Adam sizin yüzünüzden mağdur ilan ediliyor. İşi Pehlivan Binali’ye bırakın” diye bağırması uğultudan duyulmuyor.

Taraftar o kadar kontrolsüz ve acemice davranıyor ki bütün gözler Pehlivan Ekrem’de. Adamın güreşini görmeden insanlar acımaya başladı. “Bak adamın başına bozuk para attılar, adamın atasına sövdüler. Yazık!” diyenlerin kaşları çatılıyor.

31 Mart’a kadar pekte tanınmayan bu genç güreşçi, Binali Pehlivanın güreşçi arkadaşları ve taraftarları sayesinde neredeyse dünyanın en tanınan  güreşçisi oluverdi. Bütün dünya onu konuşuyor. Hakem, Ekrem İmamoğlu’na atılan bozuk paradan, yapılan küfürden rahatsız ve rahatsızlığı gittikçe büyüyor.

Eğer antrönör tribünleri susturup, rakibe sataşmayı bırakıp kendi güreşçisi lehine tezahürat yaptırmaya başlatmazsa Ekrem İmamoğlu güreşmeden maçı alacak gibi.

…………………..

Allah’tan bir mani olmazsa 12 Haziran Çarşamba akşamı yani bu akşam saat 20.00’de Ajans 37’de Mehmet Eren’in konuğuyum. Facebook canlı yayında İstanbul seçimleri ve güncel siyasi mevzular ile ilgili değerlendirmelerde bulunacağım. Beklerim efendim.

 

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV