'Zordayız'

Pandemiden en fazla zarar gören sektörler arasında yer alan servisçiler dertli

'Zordayız'

Pandemiden en fazla zarar gören sektörler arasında yer alan servisçiler dertli. Kastamonu'da da Güventur Başkanı Faruk İslamoğlu, aracını satmak zorunda kalan üyelere dikkat çekerek; okullardaki durum konusunda tedirgin olduklarını ve ileriyi göremediklerini söyledi. 

 TV366'ya konuk olduğu programda; “Bu yıl için de halen net bir şekilde ‘okullar kapanmayacak’ diyemiyoruz” ifadeleriyle endişesini dile getiren İslamoğlu, ''Servis saatlerinde yaşanan sıkıntının son görüşmeyle büyük ölçüde giderildiğini söyleyerek “Bizim talebimiz; önümüzdeki yıl da bu saatler değişmemesi.Değişirse bu problemleri yeniden yaşayacağız. Her zaman diyoruz, servis sektörü eğitimin bir parçası olarak görülmediği müddetçe bu sorunların yaşanmama ihtimali yok” dedi.


“BU SAATLER DEĞİŞMESİN”


“Bir araca birden fazla iş yaptırmama zorunluluğu gündeme geldi. Bir araç, şayet tek işte çalışıyorsa bunun ayakta durabilmesi neredeyse imkansız. Şöyle ki; arıza hariç bütün giderler hesaplandığında bir servis aracının kişiye maliyeti yıllık 35 bin lirayı buluyor. Kazancına baktığınızda bu rakamı ancak topluyor. Yani bedava çalışmış oluyor. Mecburiyetten dolayı biz iki iş yaptırma uygulamasına gittik. Bununla alakalı olarak bazı okullarda saat düzenlemesi rica ettik. Fakat çok sıkıntı yaşadık. Okul saatlerinde sürekli değişiklik yaşandı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ile bugün (pazartesi) bir görüşme gerçekleştirdik ve sorun büyük ölçüde çözüldü. Bizim talebimiz; önümüzdeki yıl bu saatler değişmesin, değişirse bu problemleri yeniden yaşayacağız. Her zaman diyoruz, servis sektörü eğitimin bir parçası olarak görülmediği müddetçe bu sorunların yaşanmama ihtimali yok. Biraz daha düzenleme oldu, inşallah yetkililerimiz daha duyarlı olur.”
VELİLERE ÇAĞRI
“Kuruluşumuzdan bu yana hizmet noktasında en güzelini verme çabasındayız. Bizlerle ilgili, araçlarla veya şoförlerle ilgili bir sorun gördükleri zaman yada rehber personelle ilgili bir sıkıntı gördükleri zaman lütfen bizleri arasınlar. Ayakta öğrenci görüldüğü zaman, fiyat tarifesinin üzerinde ücret talep edildiği zaman, hijyen kurallarına uyulmadığı, maske takılmadığı zaman bize mutlaka bilgi versinler. Öğrencilerimizi lütfen saatlerinde duraklara çıkarsınlar, öğrencilerimizi maskesiz bir şekilde göndermesinler, okul önlerindeki servis araç park yerlerinde lütfen servislerimize yer versinler. Kendi çocuğumu alacağım diye, diğer taraftaki 50 öğrencinin mağdur olmasına imkan vermesinler.” (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER