Ziyaretler yasaklandı

Kastamonu İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun dün gerçekleştirdiği toplantının ardından ilimizde artan kovid-19 vakalarını önlemek amacıyla yeni kararlar alındı

Ziyaretler yasaklandı

 

ARTAN VAKALAR İL HIFZISSIHHA KURULUNU HAREKET GEÇİRDİ;

Ziyaretler yasaklandı

Kastamonu İl Hıfzıssıhha Kurulu’nun dün gerçekleştirdiği toplantının ardından ilimizde artan kovid-19 vakalarını önlemek amacıyla yeni kararlar alındı. Söz konusu kararlara göre; marketlere ve cenaze törenlerine ek önlemler getirilirken; taziye ve hasta ziyaretleri yasaklandı. Ayrıca, evlerdeki toplanmaların önüne geçilmesi için de adımlar atıldı. 

TAZİYE VE HASTA ZİYARETLERİ YASAKLANDI

Kastamonu İl Hıfzıssıhha Kurulu Kararlarına göre; İlimizde cenaze defni öncesi, sırası ve sonrasında yapılacak her türlü yiyecek-içecek ikramına kısıtlama getirildi. Toplu taziyeler, hasta ziyaretleri yapılması yasaklandı. Ayrıca, cenaze yakınlarına ait adresler Kastamonu Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü, muhtarlar ve din görevlileri tarafından en seri şekilde kolluk kuvvetlerine bildirilecek.

MUHTARLAR TOPLANMALARI İHBAR EDECEK

Muhtarlar, mahallelerinde ev ziyareti, misafirlik gibi toplanmaları tespit etmesi halinde durumu kolluk kuvvetlerine iletecek. Apartman ve sitelerde kalabalık kullanılan ortamlar, site yöneticileri tarafından tedbir alınarak, toplanmaların önüne geçilecek.

MARKETLERDE ÖNLEMLER ARTTIRILDI

Marketlerde en az 1 asil ve 1 de yedek olmak üzere Kovid-19 denetim görevlisi görev yapacak. Marketlere girilmeden önce dezenfektan ve kolonya kullanılması zorunlu hale gelecek. Marketlere girişlerde ateş ölçümü yapılacak ve 38 derece üstü ateşi olan şahıslar, hızlı bir şekilde sağlık kuruluşlarına bildirilecek.

YOLCU LİSTELERİ SAĞLIK KURUMLARINA BİLDİRECEK

Şehirlerarası otobüs seyahatlerinde Kovid-19 pozitif olduğu öğrenilen kişilerin temas ettiği şahısların tespit edilmesi amacıyla, otobüs firmaları 12 saat içerisinde yolcu listelerini ilgili sağlık kuruluşlarına verecek. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 25 Mart 2021, 10:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER