Yüz yüze ilk etkinliğin konuğu Haluk Savaş oldu

“AKADEMİSYENLER VE ÖĞRENCİLER İLE GELECEĞİN TÜRKİYE’Sİ İÇİN BEYİN FIRTINASI” SÖYLEŞİSİ DÜZENLENDİ

Yüz yüze ilk etkinliğin konuğu Haluk Savaş oldu

Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Teknoloji Transfer Ofisi (TTO) tarafından TUSAŞ İngiltere Temsilcisi Haluk Savaş’ın konuk olduğu “Akademisyenler ve Öğrenciler ile Geleceğin Türkiye’si İçin Beyin Fırtınası” adlı söyleşi KÜ Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesi Konferans Salonu’nda düzenlendi.

Etkinliğe, KÜ Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kasım Yenigün ve Prof. Dr. Ömer Küçük, KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol ile birlikte STK temsilcileri, iş çevreleri, Genç MÜSİAD üyeleri, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Katılımın oldukça yoğun olduğu programın açılış konuşmasını yapan Kastamonu Teknokent ve TTO Genel Müdürü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Kasım Yenigün, uzun bir aradan sonra öğrencilerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını, yeni eğitim öğretim yılının ilk etkinliğini birlikte gerçekleştirdiklerini belirtti.

Haluk Savaş’ı Kastamonu Üniversitesi’nde ağırlamaktan büyük mutluluk duyduklarını belirten Rektör Yardımcısı Yenigün; “Bize vizyon katacak, hedeflerimize destek olacak iyi bir programla başlayalım arzu ettik. Bizi kırmayıp aramıza katılan, ilk günümüzün coşkusunu bizimle yaşayan ve son yıllarda Türkiye’nin medarı iftiharı sektörü savunma ve havacılık sektörünün önde gelen isimlerinden olan Haluk Savaş beyefendi ile başlamış olduk. Eğitim-öğretim yılının başında tamamen saha odaklı, tamamen teknoloji odaklı, ihtiyaçların çözümüne endeksli bir başlangıç yapalım istedik” dedi.

Açılış konuşmasının ardından söz alan Haluk Savaş, Kastamonu’da olmaktan ve üniversite akademisyen ile öğrencileri ile buluşmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, tecrübelerinden bahsetti. Konuşmasının devamında Savaş, öğrenciler ve akademisyenlerin sorularını yanıtladı. Söyleşi, plaket ve teşekkür belgesi takdiminin ardından son buldu. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER