banner38

banner39

banner46

banner47

28 Şubat 2020 Cuma

YUSUF ÖZ: HASTANE DEĞİL, HASTANELERE İHTİYAÇ VAR

Özel Öz Yeni Ay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 7’nci yıl dönümlerini pasta keserek kutladı.

24 Ocak 2020 Cuma 09:51
    YUSUF ÖZ: HASTANE DEĞİL,  HASTANELERE İHTİYAÇ VAR
 

 

Özel Öz Yeni Ay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi, 7’nci yıl dönümlerini pasta keserek kutladı.

38 personel ve yaklaşık 330 öğrenciyle hizmet verdiklerini açıklayan Kurucu Müdür Yusuf Öz, ellerini vicdanına koyarak hizmet etmeyi ilke edindiklerini söyledi.

Özel Öz Yeni Ay Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Yusuf Öz, Rehabilitasyon Merkezi’nin 22 Ocak 2013’te hizmete başladığını hatırlatarak, şöyle konuştu: “20 öğrenci 17 personel ile yola çıkmıştık. Şimdi ise 38 personel ve yaklaşık 330 öğrencimiz mevcut. Görme engelli hariç tüm branşlarda hizmet vermekteyiz. Hedefimiz en iyiyi, en güzeli özel bireylerimize sağlamak. Bunun içinde iyi bir eğitimci kadrosu oluşturduk. Karne döneminde kurumumuzda eğitim alan özel bireylerimizin bazılarının takdir, teşekkür alan ve ciddi anlamda ilerleme kaydeden diğer öğrencilerimiz de bizleri mutlu ettiği kadar ailelerini de mutlu etmektedir. Çıktığımız bu kutlu yolda özel bireylerimize elimizi vicdanımıza koyarak hizmet etmeyi ilke edindik. Ayrıca bünyemizde bulunan spor kulübümüzün özel bireylerimize sportif faaliyetlerde de çok ciddi faydası olmaktadır. İlimize gerek masa tenisinde gerekse atletizmde bölge birinciliği ve ikinciliği kazandırmış bulunmaktayız. 2020 Nisan ayında yapılacak olan Atletizm yarışmalarında Türkiye birinciliği alacağımızın inancı içindeyiz. Hedefimiz milli takımımıza sporcu göndermek ve ilimizi en iyi şekilde temsil etmektir. Çevre illerimizde Spor Lisesi varken bizde neden olmadığını da anlayabilmiş değiliz.

Özel Rehabilitasyon Merkezlerimizin sorunları son çıkan yönetmelikle bir nebze olsun giderilmiştir. Bu konuda çalışma yapan Bakanlığımıza ve Genel Müdürlüğümüze şükranlarımızı sunarız. Öğrenci başına verilen ücretin yetersizliği ülke genelindeki tüm kurumları çok ciddi sıkıntıya sokmaktadır. Bu konuyu devletimizin dikkate alacağını ümit etmekteyiz. Daha önce heyet raporu sıkıntımızı dile getirmiştik. Bu konuda gereken duyarlılığı gösteren hastane başhekimine, yönetimine, çalışanlarına bu sorunu asgariye indirdikleri için şükranlarımı sunuyorum. Ama ilimizin bir sağlık kenti olmak zorunluluğu olduğunu da söylemeden geçemeyeceğim. Kastamonu’muz ve bölgemizin hastane değil hastanelere ihtiyaç olduğunun bilinmesini isteriz. Öğretmen, personel ve velilere bu ulvi görevi yaptıkları için kendilerine teşekkürlerimi sunarım. İnşallah daha da büyüyerek ilimize ve bölgemize hizmet etme onuruna nail oluruz” (Haber Merkezi)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV