Yurduntepe gün sayıyor

Açıldığı günden bu tarafa kısa süre içerisinde Batı Karadeniz Bölgesi'nin en gözde kayak pisti olmayı başaran Ilgaz 2 Yurduntepe Kayak Merkezi, yeni sezonun açılışı için gün sayıyor.

Yurduntepe gün sayıyor
banner72

Yurduntepe Kayak Merkezi Tesisler Sorumlu Müdürü Tuncay Sönmezışık, yaklaşık bir aydır devam eden hummalı bakım çalışmaları hakkında yaptığı değerlendirmede; hareketli bir sezon beklediklerini ifade ederek, tesislerde yapılan bakım çalışmaları ve yeniliklerle ilgili bilgiler verdi.

Geçtiğimiz sezonlarda Türkiye'nin birçok ilinden misafirleri ağırlayan Yurduntepe Kayak Merkezi Tesisleri, bu yıl da iddiasını koruyor. Pist uzunluğu ve eşsiz doğasıyla hem kayakseverlere, hem de doğaseverlere hitap eden tesiste, sezonun açılışına kısa bir süre kala hummalı çalışmalar sürüyor.

“HAREKETLİ BİR SEZON BEKLİYORUZ”

Yurduntepe Kayak Merkezi Tesisler Sorumlu Müdürü Tuncay Sönmezışık, tesislerde sezon hazırlıklarının son sürat devam ettiğini hatırlatarak; “Hareketli bir sezon bekliyoruz. Pandemiyle mücadele kapsamında son iki sezondur, misafirlerimizi en iyi şekilde ağırladık. Yine bu sezon da pandemi kurallarına uyarak tesisimizi düzenleyeceğiz ve misafirlerimizi bu güzel doğada en iyi şekilde ağırlayacağız” dedi.

“PİST GÜZERGAHINDA YENİLİKLER YAPTIK”

Tesiste yaptıkları değişiklikler hakkında da bilgilendirmelerde bulunan Sönmezışık, şöyle devam etti; “Bu yıl, bazı değişiklikler yaptık. Pist güzergahımızın gerek iniş, gerekse de biniş kısımlarında farklı etaplar halinde, yeni ilave alanlar inşa ettik. Kızağa da büyük rağbet var, yeni bir kızak pisti yaptık. Yine misafirlerimizin çok istediği; yöresel ürün marketi ya da diğer ihtiyaçlarını giderebilecekleri bir market inşa ediyoruz, onu da sezona yetiştireceğiz.”

“BİR AYDIR, BAKIM ÇALIŞMALARINI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

Geçtiğimiz yıl, sezonun 23 Ocak'ta açılabildiğini hatırlatan Tuncay Sönmezışık; “Bu yıl, kışın biraz daha erken geleceğini tahmin ve umut ediyoruz. Bütün misafirlerimizi; gerek ilimizden gerekse de il dışından, devletimizin bu güzel yatırımına, Kastamonu İl Özel İdaresi tarafından işletilen bu güzel tesise bekliyoruz. Onları ağırlamaktan mutluluk duyacağız. Kayak merkezimizde yaklaşık bir aydır bakımlarımız sürüyor. Teleferik ve telesiyej sistemlerinde bakımlarımız yapıldı. Şuan da güvenlik ağlarımız çekiliyor. Yoğun bir şekilde de çalışmaya devam ediyoruz. İnşallah, bol karlı bir sezon geçireceğiz” ifadelerine yer verdi.

KASTAMONULULARIN ILGAZ'LA BARIŞMASI GEREKİYOR”

Sönmezışık, şöyle devam etti; Kastamonu halkının bir ilgisi var ama biz bu ilginin biraz daha üst düzeye çıkmasını istiyoruz. Bu kadar güzel ve büyük bir tesis yapılmışken; Kastamonuluların artık kayakla, kızakla, doğayla, Ilgaz'la barışması gerekiyor. Kastamonu halkının özel ilgisini bekliyoruz. Gelen pişman olmayacak. İlçelerdeki vatandaşlarımızın da her yeri gezmelerini ama kışın da mutlaka buraya gelmelerini istiyoruz” dedi. (Burak Yumukoğlu)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER