YURDUN TEPE İÇİN 10 MİLYON TL DAHA GELİYOR

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Yurdun Tepe Kayak Merkezi için talep ettikleri 20 Milyon TL’nin 5 Milyon Lirasının gönderildiğini ve önümüzdeki hafta da 10 Milyon TL’nin daha gönderileceğini açıkladı.

 YURDUN TEPE İÇİN 10 MİLYON TL DAHA GELİYOR
banner72

 

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Yurdun Tepe Kayak Merkezi için talep ettikleri 20 Milyon TL’nin 5 Milyon Lirasının gönderildiğini ve önümüzdeki hafta da 10 Milyon TL’nin daha gönderileceğini açıkladı.

AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, beraberinde AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik ve AK Parti Kastamonu İl Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çağlı ile birlikte ilk olarak Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’u ziyaret etti. Bu ziyaretin ardından Çelik, Ünlü ve Çağlı, Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz’ü de ziyaret ederek istişarede bulundu.

“ZİYARETLERİMİZ VERİMLİ GEÇTİ”

Ankara’da gerçekleştirdikleri ziyaretlerin son derece verimli geçtiğini söyleyen AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, “Geçtiğimiz aylarda Kastamonu ziyaretinde Kastamonu İl Özel İdaresine aktarılmak üzere 20 Milyon TL’lik bir kaynak talebimiz olmuştu. Sayın Bakanımız, bu talebimizi yerinde bularak ilk etapta 5 Milyon TL’lik kısmını İl Özel İdaresinin hesabına aktarmıştı. Sayın Bakanımızı tekrar Ankara’da ziyaret ettik ve geri kalan miktarla ilgili talepte bulunduk. Sayın Bakanımız, önümüzdeki hafta içerisinde 10 Milyon TL’lik daha bir kaynağın İl Özel İdaresine göndereceğini söyledi. Son olarak geri kalan 5 Milyon TL ise önümüzdeki ay içerisinde İl Özel İdaresine aktarılacak. Kültür ve Turizm Bakanlığımız, uzun zamandır sürüncemede olan Yurdun Tepe Kayak Merkezi’nin tamamlanması için 20 Milyon Liralık kaynağı bizlere gönderdi. Sayın Bakanımızı, Kastamonu’ya davet ettik, inşallah Ağustos ayı içerisinde uygun bir zamanda şehrimizi ziyaret edeceklerini ifade ettiler” dedi.

Özellikle spor salonu bulunmayan ilçelerle ilgili görüşme yapmak için Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Halis Yunus Ersöz’ü de ziyaret ettiklerini belirten Ünlü, “Bunun dışında hemşehrimiz olan Gençlik ve Spor Bakan Yardımcımız Halis Yunus Ersöz’ü de ziyaret ettik. Sayın Bakan Yardımcımız Ersöz ile özellikle spor salonu olmayan ilçelerimizle ilgili istişarelerde bulunduk. Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığının yaptığı ve yapmayı planladığı yatırımlar hakkında da istişare ettik. Sayın Bakan Yardımcımız Ersöz, bizlerin talepleri doğrultusunda yardımcı olacaklarını belirttiler. Hem bakanımız ile hem de bakan yardımcımızla verimli bir görüşme yaptık.”

Ünlü, önümüzdeki günlerde diğer bakanlıklara da ziyaretlerde bulunacaklarını ve Kastamonu’nun ihtiyaç duyduğu tüm yatırımlarla ilgili destek taleplerini de ileteceklerini kaydetti. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 05 Temmuz 2019, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER