Müzik indir

24 Eylül 2020 Perşembe

Yükseklerde kar kalınlığı 1 METREYİ GEÇTİ

Kastamonu'nun merkez ile ilçelerinde kar yağışı ve sis etkili oluyor. İl merkezinde Cuma akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı sonucu kent beyaza büründü.

10 Şubat 2020 Pazartesi 10:27
 Yükseklerde kar kalınlığı  1 METREYİ GEÇTİ
 

Kastamonu'nun merkez ile ilçelerinde kar yağışı ve sis etkili oluyor. İl merkezinde Cuma akşam saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı sonucu kent beyaza büründü. 

Kent merkezi ile ilçeleri bağlayan kara yollarında da yoğun kar yağışı etkili oluyor. Abana, Bozkurt ve Çatalzeytin ilçelerinin yol güzergahında bulunan Isırganlık, Yaralıgöz mevkisinde kar kalınlığı yer yer 1 metreyi geçti.

Kent merkezinden Karadeniz sahilindeki ilçelere ulaşmak isteyenler, Küre Dağları'nı aşarken zor anlar yaşıyor. Yağışın yoğun olduğu noktalarda karla mücadele çalışmalarını yoğunlaştıran Karayolları ve Özel İdare ekipleri, kış koşullarına uygun olmayan araçlarla yola çıkılmaması konusunda sürücüleri uyardı. Kastamonu merkezde ise kar yağışıyla birlikte zaman zaman sis de etkili oluyor.

KAR YAĞIŞI ULAŞIMDA AKSAMALARA YOL AÇTI

Kastamonu-Ankara kara yolu Ilgaz Dağı mevkisinde etkili olan yoğun kar yağışı ulaşımda aksamalara neden oldu. Ilgaz Dağı'ndaki rampaları tırmanamayan tır ve otomobiller yolda kaldı. Kayan araçlara müdahale sırasında yolun bir süre trafiğe kapatılması nedeniyle araç kuyrukları oluştu. Kara yolunda ulaşım tek şeritten kontrollü sağlanıyor. Sürücülerden Timur Sabırlar, yaptığı açıklamada, Ilgaz Dağı'nı gezmek için yola çıktıklarını söyledi. Arazi aracı kullandığını, yolda kalan vatandaşlara yardım ettiğini anlatan Sabırlar, "Araçlar yolda kalmış. Biz de yardım amaçlı durduk." dedi. (aa)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV