YRP, zorunlu PCR’a karşı!

Yeniden Refah Partisi (YRP) Kastamonu İl Başkan Yardımcısı Özgür Yazkan, zorunlu PCR testi uygulamasına tepki gösterdi

YRP, zorunlu PCR’a karşı!

Yeniden Refah Partisi (YRP) Kastamonu İl Başkan Yardımcısı Özgür Yazkan, zorunlu PCR testi uygulamasına tepki gösterdi.

İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül Pazartesi gününden itibaren aşı olmayan kişilerin; konser, sinema ve tiyatro gibi vatandaşların toplu olarak bulunduğu faaliyetlere katılımında negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacak. Ayrıca söz konusu genelgeye göre uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için de kişilerden negatif sonuçlu PCR testi istenecek.

PCR testi uygulamasının evrensel hukuk kurallarına, Anayasaya ve temel insan haklarına aykırı bir uygulama olduğunu söyleyen YRP İl Başkan Yardımcısı Yazkan, “Vatandaşlarımıza devamlı olarak ve yüksek sıklıkta PCR testi yaptırılması zorunluluğu öngörülmesi, zımni olarak insanları Covid-19 aşısı olmaya mecbur kılacak bir durum olarak karşımıza çıkacaktır.Bu durumda kişilerin doğuştan sahip olduğu; “Vücut Dokunulmazlığı” “Maddi ve Manevi Bütünlüğün Korunması”, “Özel Hayatın Gizliliği” gibi temel insan hakları ihlal edilmiş olacaktır.Bu ve benzeri birçok sebepten dolayı Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın da açıkladığı üzere Yeniden Refah Partisi olarak zorunlu PCR testi uygulamasına ve dolaylı aşı dayatmasına karşıyız” dedi.

“AŞI OLMAK İSTEMEYENLERE AŞI DAYATMASI YAPILAMAZ”

Yerli aşılar ile ilgili de konuşan Özgür Yazkan, şunları kaydetti: “Faz çalışmaları tamamlanmamış, aşı üreten firmalar ve Sağlık Bakanlığı dahil olmak üzere kimsenin üzerine herhangi bir sorumluk almadığı söz konusu aşı adaylarının vatandaşlarımıza dayatılması bize göre hukuki açıdan sıkıntılı olduğu gibi, alanında uzman tıp insanlarının açıklamaları ışığında tıbbi açıdan da sakıncalı sonuçlar meydana getirebilecektir. Öte yandan bilimsel süreci tamamlanmadan, yangından mal kaçırırcasına piyasaya sürülen Covid-19 aşı adaylarının ilerleyen süreçte bireylerde herhangi bir sağlık sorunu meydana getirip getirmeyeceği noktasında da ne aşı üreticileri ne de Sağlık Bakanlığı üzerine hiçbir sorumluluk almamaktadır. Tüm bu durumlara rağmen aşı olmak isteyenler elbette aşılarını olsunlar, buna kimsenin karşı çıkma hakkı yoktur.Ancak aşı olmak istemeyenlere de dolaylı veya doğrudan aşı olacaksın dayatması yapılması hukuki ve insani açıdan mahzurlu bir uygulama arz edecektir.”

ZORUNLU PCR TESTİ UYGULAMASININ İPTALİ İÇİN DANIŞTAY’A BAŞVURACAĞIZ!

Zorunlu PCR testi uygulamasının iptali için Danıştay’a başvuracaklarını vurgulayan Yazkan, “Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan’ın açıkladığı üzere biz Yeniden Refah Partisi olarak; İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliklerine gönderdiği, aşı olmayan vatandaşlarımızı sıklıkla zorunlu PCR testine maruz bırakan genelgesinin iptali için Danıştay’a resmi başvuruda bulunacağız. Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan liderliğinde kurulduğundan beri her konuda vatandaşının menfaatini gözeten Yeniden Refah Partimiz, hukuksuz PCR testi ve aşı dayatması hususunda da üzerine düşen görevi yapacak ve tüm hukuk yollarını sonuna kadar zorlayarak Allah’ın izniyle bu haksız ve hukuksuz uygulamaya karşı sarsılmaz duruşunu sürdürecektir” ifadelerini kullandı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER