YOĞUN GÖÇ ZORLUK ÇIKARIYOR

Vali Avni Çakır, ilimizdeki pandeminin son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Önümüzdeki süreçte vaka sayılarında düşüş beklediklerini söyleyen Vali Avni Çakır, kısıtlama öncesi şehrimize şehir dışından gelen göç akımının, işlerini zorlaştırdığını belirtti

YOĞUN GÖÇ ZORLUK ÇIKARIYOR

İLİMİZDEKİ KORONAVİRÜS DURUMUNU DEĞERLENDİREN VALİ AVNİ ÇAKIR:

YOĞUN GÖÇ

ZORLUK ÇIKARIYOR

Vali Avni Çakır, ilimizdeki pandeminin son durumu hakkında değerlendirmelerde bulundu. Önümüzdeki süreçte vaka sayılarında düşüş beklediklerini söyleyen Vali Avni Çakır,  kısıtlama öncesi şehrimize şehir dışından gelen göç akımının, işlerini zorlaştırdığını belirtti.

Kapanmanın son 10 gününde vaka sayılarında büyük düşüşleri umut ettiklerini söyleyen Vali Avni Çakır, ''Vatandaşlarımız genel anlamda kurallara uyuyor. Yapmış olduğumuz denetimlerde, trafiğe çıkan araçlarda bunların bir kısmına bizzat biz de eşlik ettik. Büyük oranda vatandaşlarımızın uyduğunu gördük. Vatandaşlarımızdan 10 gün daha sabır bekliyoruz. İnşallah 10 gün sonra sabrın sonu bayram olacak. Şu an itibariyle vaka sayılarımızda çok keskin bir düşüş maalesef yok ama aşağı doğru bir trend de yakaladık. Bu tam kapanmanın etkilerini de bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta sonu güçlü bir şekilde görmeyi umut ediyoruz'' dedi.

''YOĞUN GÖÇ AKIMI İŞİMİZİ ZORLAŞTIRDI''

Amaçlarının mavi renge tekrar ulaşmak olduğuna vurgu yapan Vali Çakır, '' Bununla alakalı tek handikabımız kapanma süreci öncesinde ilimize dışarıdan gelen yoğun göç akımı bu konuda işimizi hayli zorlaştırdı ama bu konuda her türlü tedbirlerimizi aldık. Kırsalda Jandarmamız, merkezde Emniyetimiz, belediyelerimiz ve diğer kurum ve kuruluşlarımızın da katılımıyla yoğun bir şekilde denetim faaliyetlerini sürdürüyoruz. Şu aşamada hastanelerde herhangi bir sıkıntımız yok. 2 hafta öncesine göre çok çok daha iyi durumdayız. Ama kapanmanın faydasını görebilmemiz için 10 gün daha yasaklara, tedbirlere sıkı sıkıya riayet etmemiz lazım. Kurallara üst seviyede uyan vatandaşlarımıza sabırları ve anlayışları için tekrar teşekkür ediyorum. Kusura bakmasınlar, bu alınan tedbirler hepimizin sağlığı için. İnşallah bayram sonrası da bunların hepsini telafi edeceğiz'' ifadelerine yer verdi. (Zehra Beyza Güler)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER