YOĞUN BİR YIL GEÇİRDİK

İl Genel Meclisi (İGM) Ocak ayı toplantıları dün köy yerleşik alan tespit çalışmalarının görüşülmesiyle başladı.

YOĞUN BİR YIL GEÇİRDİK
banner72


    İl Genel Meclisi (İGM) Ocak ayı toplantıları dün köy yerleşik alan tespit çalışmalarının görüşülmesiyle başladı. İGM’de alınan kararla toplantıların kamera ve ses kaydı ile kayıt edilmesi kabul edildi. İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, toplantı başlamadan önce 2017 yılında yapılan çalışmaları hatırlatırken yama çalışmasıyla en iddialı yılın geçirildiğini söyledi. 
2018 yılının dünyaya, ülkemize ve Kastamonu’ya hayırlar getirmesini dileyen İGM Başkanı Mehmet Kayıkcı, şunları belirtti: “Üzüntü ve sevinçleriyle bir yılı daha geride bıraktık. Türkiye’de gerçekleşen atılımlar 2018 senesinde daha da artarak devam edecektir. Ülkemizde ve dünyada yaşanan olumsuzlukların 2018 yılında yaşanmaması barış, sevginin hakim olması en büyük dileğimizdir. Yoğun bir yıl geçirdik. Kastamonu’muza 81 il içinde kalkınma yarışında katkıda bulunduk. 1’inci katta 65 kilometre, 2’nci kat asfaltta 330 kilometre toplamda ise 395 kilometre yaptık. 55 kilometre sıcak asfalt yaptık. Parke çalışmalarında 9 bin metrekare ile hizmet ettik. Bin kilometre yama ile son yılların en iddialı yılını geçirdik. Malzeme ve bakımla 550 kilometre yola bakım yaparak mevcut yolların standardını daha ileriye çıkardık. 
SİTE İŞ HANI’NIN İHALESİ 
22 ARALIK’TA YAPILDI

1055 köyün 1015’inin köy yerleşik alan çalışmaları tamamlandı. 39 köyün köy yerleşik alan çalışmaları devam ediyor. Köylerde yaşayan insanların imarla ilgili sorunlarını kökten halledecek, TKDK, KOSGEB ve kalkınma ajanslarıyla alınacak krediler ile önemli bir yatırımdır. Site İş Hanı’nın ihalesi 22 Aralık’ta yapıldı ve başarıyla sonuçlandı.”
Kayıkcı’nın konuşmasının ardından köy yerleşik alan tespit çalışmaları hakkında İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporları meclisin bilgisine sunuldu. 
Tuğçe Yerdelen
Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 11:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER