banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
15 Eylül 2019 Pazar

Yılların özlemi gerçeğe dönüşüyor...

Pınarbaşı ilçesinde yıllardır özlemle beklenen, hayal olarak görülen küçük sanayi sitesi projesinin temeli törenle atıldı.

24 Haziran 2014 Salı 10:40
Yılların özlemi  gerçeğe dönüşüyor...
  Pınarbaşı İlçesi’nde yıllardır özlemle beklenen, hayal olarak görülen küçük sanayi sitesi projesinin temeli törenle atıldı.
Eflani karayolu üzerinde yapımına başlanan sanayi sitesi projesinin temel atma törenine İlçe Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, İl Genel Meclisi ve Belediye Meclisi Üyeleri, Pınarbaşı Dernekler Federasyonu Başkanı ve Üyeleri, Kastamonu Gazeteciler Cemiyeti Başkanı ve Üyelerinin yanı sıra ilçe halkı katıldı.
Törende Pınarbaşı Dernekler Federasyonu Başkanı Şahin Çengel, Pınarbaşı Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz ile Pınarbaşı Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı sırasıyla birer konuşma yaptılar.
Dernekler Federasyonu Başkanı Çengel’in kısa konuşması sırası kürsüye gelen Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz: “İlçemizde, caddeden geçenlerin, evinde istirahat edenlerin, hastaların ve işyerlerinde çalışanların rahatsız olduğu bir durumdaydık. İlçemizde küçük sanatkarlar meskün alan içinde gelişigüzel vaziyette meskenlerin altında ve dağınık şekilde faaliyetlerine devam etmektedir. Bu ise hem çevre ve görüntü kirliliği, ses ve gürültü kirliliğine de sebep olmaktaydı. Çalışanlar ve halkımız bundan fazlasıyla rahatsız oluyordu. Rabbime dua ediyorum ki yıllardır yapılması için beklediğimiz, özlediğimiz küçük sanayi sitesi inşaatına başlamak bizlere nasip oldu. Bu gün bu sevincimizi hep birlikte yaşıyoruz. Göreve geldiğimizde küçük sanayi sitesi yapılması bizim için en önemli hedeflerimizdendi. Bunun için çalışmaya başladık. Belediyemize ait uygun bir arsamız bulunmadığından 150 bin lira bedel karşılığında sanayi sitesi arsasını kamulaştırdık. İnşaatın da ihalesini yaptık. İhale bedeli kdv dahil 783 bin liradır. Bu fiyatlara çevre düzenleme, sosyal bina yapımı ile işyerlerinin iç kısımlarının ikmali dahil değildir. Bu imalatlarda dahil edildiğinde küçük sanayi sitemizin maliyeti bu günkü fiyatlara göre 1 milyon 673 Bin TL olması tahmin edilmektedir. Kaynak olarak ta işyeri satışları ve ilgili kurumlara sunmuş olduğumuz proje başvurularını gösterebiliriz. Küçük sanayi sitemiz 20 adet asma katlı işyerlerinden oluşmakta olup asma katları ile birlikte 93 m2 lik 14 adet, 186 m2 lik 6 adet olmak üzere toplam 20 adet işyeri bulunmaktadır. İnşaat oturma alanı 1722 metrekare, toplam inşaat alanı ise 2650 metrekaredir. İhale kapsamında yapılacak işyerlerinin bu yılsonuna kadar tamamlanarak teslim edilmesi planlanmıştır. İnşaat sezonunun başlaması ile devam eden yoğun yağmur yağışları inşaatımızda inşaat faaliyetlerini aksatmış bu nedenle zorunlu gecikme meydana gelmektedir” dedi.
Belediye Başkanı Yılmaz’ın konuşmasının ardından kürsüye gelen Kaymakam Ahmet Naci Helvacı ise sanayi sitelerinin yerleşim yerleri için önemini vurgulayarak hizmetin ilçeye hayırlı uğurlu olmasını temenni etti.
Konuşmaların ardından kurban kesimi yapıldı, dua okundu. Katılan protokol üyelerinin temel atma butonuna basmalarıyla program son buldu.(KGC)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV