Yeşilçam şarkıları Kastamonu’yu mest etti

Kastamonu Belediyesi Mesleki Eğitim Merkezi (KASMEK) bünyesinde kurulan Türk Sanat Müziği (TSM) korosunun ilk konseri kulakların pasını sildi.

banner72

Yüzlerce Kastamonulunun katıldığı konserde Yeşilçam şarkılarını seslendiren kursiyerler, gösterdikleri performansla takdir topladı.

Koro Şefi Canan Gökmen Pirci'nin öncülüğünde konsere hazırlanan kursiyerler, birbirinden güzel 15 eser seslendirdi.

VİDİNLİOĞLU: “EN KISA SÜREDE TEKRARI OLACAK”

Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen 'Yeşilçam' temalı konser,  büyük ilgi görürken, konserin ardından açıklama yapan Belediye Başkanı Galip Vidinlioğlu;

“Gerçekten muhteşemdi. Maşallahı var kalabalığın, inşallah en kısa sürede bir daha yapalım bu konserden. Ben bu kadar kısa sürede gerçekten bu kadar muhteşem bir performansa ulaştığınız için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Herkesi tebrik ediyorum. Koroda bir kaç tane daha önceden dinlediğim parça vardı ama o kadar uyumluydu ki; en küçük bir takılma olmadan, kulaklarımızın pasını sildiniz. Şehrimiz herhalde ikinci bir koroya da kavuşmuş oldu. En kısa sürede bu tarz konserlerin tekrarlanacağının sözünü vereyim” ifadelerine yer verdi.

Konserde şu eserler seslendirildi; Senden Başka, Ömrümce Hep Adım Adım, Bu Kadar Yürekten, Ben Kalender Eşrebim, Bırakma Ellerimi, Seven Ne Yapmaz, Sevemedim Kara Gözlüm, Oyun Bitti, Aşkınla Yana Yana, Dargın Ayrılmayalım, Ben Seni Unutmak İçin, Mavi Boncuk, Rüyalar Gerçek Olsa, Nasıl Geçti Habersiz, Dünya Handır Han İçinde, Aşkım Bahardı, Sevil Neşelen, Bu Ne Dünya Kardeşim. (Nihan Kıran)

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2022, 13:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER