Yeraltı barajı büyük ölçüde tamamlandı

Tosya ilçesinde içme suyu ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak geçtiğimiz yıl Kasım ayında sözleşmesi imzalanan Kayser Yer Altı Barajı’ndaki çalışmaların büyük bir kısmı tamamlandı.

Yeraltı barajı büyük ölçüde tamamlandı
banner72

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil; “Kayser Yer Altı Barajı sayesinde içme suyu ihtiyacı tamamen karşılanıyor, elektrik giderleri sona eriyor, gelinen noktada ise şebeke bağlantı hazırlıkları tamamlanıyor” dedi.

SANİYEDE ORTALAMA BİN METREKÜP İÇME SUYU ÖNGÖRÜLÜYOR

Tosya Belediyesi tarafından konuyla ilgili verilen bilgiye göre; Tosya içme suyu ihtiyacını karşılayarak, elektrik giderlerini önemli ölçüde sona erdirecek olan içme suyu barajının şehir şebekesi ile olan bağlantılarına ise önümüzdeki günlerde başlanacak. Şehir şebekesi ile olan bağlantının da yapılmasıyla birlikte şu ana kadar yer altı su kuyularının önemli ölçüde elektrik enerjisi tükettiği ve bu gider kaleminin tamamen sona ereceği dile getirildi. Yapılan açıklamada temelden yüksekliği 7 metre, aks uzunluğu ise 40 metre olup 2 milyon 117 bin 823 TL’ye ihalesi gerçekleştirilen barajın tamamlanmasıyla birlikte saniyede ortalama bin metreküp içme suyu öngörüldüğü kaydedildi.

KAVAKLIGİL; “ŞEBEKE BAĞLANTI HAZIRLIKLARI TAMAMLANIYOR”

Tosya Belediye Başkanı Volkan Kavaklıgil, modern belediyecilik anlayışı ile kesintisiz ve sağlıklı içme suyu ihtiyacının karşılanması için aralıksız proje üretilerek hayata koyulduğunu ifade ederek; “Kayser Yer Altı Barajı sayesinde içme suyu ihtiyacı tamamen karşılanıyor, elektrik giderleri sona eriyor, gelinen noktada ise şebeke bağlantı hazırlıkları tamamlanıyor. Tosya'mız için son derece önemli olan bu yatırımın hayata geçmesinde eşsiz desteklerini gördüğümüz Devlet Su İşleri (DSİ) Bölge Müdürü İbrahim Yaroğlu ve müdürlüğümüz yetkililerine teşekkür ediyor şükranlarımızı sunuyoruz. Bir kamu yatırımının daha hayata geçmesine hep birlikte tanıklık ederken hemşehrilerimize ve ilçemize hayırlı olsun diyoruz” şeklinde konuştu.  (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER