Müzik indir

19 Ocak 2021 Salı

‘Halk perişan halde’

Yeniden 'şifa' dağıtacak

Daday Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait arazide bulunan 2005 yılına kadar Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılan ve Ballıdağ Hastanesi olarak bilinen binayla, bir işletmenin ilgilendiği öğrenildi

02 Aralık 2020 Çarşamba 10:24
Yeniden 'şifa' dağıtacak
 

15 YIL ÖNCE TERK EDİLEN BALLIDAĞ, BİR YATIRIMCININ İLGİSİYLE

Yeniden 'şifa' dağıtacak

Daday Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait arazide bulunan 2005 yılına kadar Göğüs Hastalıkları Hastanesi olarak kullanılan ve Ballıdağ Hastanesi olarak bilinen binayla, bir işletmenin ilgilendiği öğrenildi. Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Aralık ayında ihalesi gerçekleşecek olan binaya, Kastamonu'da turizm alanında da yatırımları olan bir yatırımcının talip olduğu öğrenilirken, hastane binasına talip olan yatırımcının binayı özel bir hastane olarak hizmete sunacağı öğrenildi. Bir aksilik olmaması durumunda Kastamonu'da çeşitli ilçelerde de turizm yatırımı gerçekleştirecek grubun, Ballıdağ Hastanesi'ni yeniden Dünya markası yapmak için çaba göstereceği bilgisine ulaşıldı.

2005 yılında kapatılan Ballıdağ Hastanesi için 15 yıl aranın ardından Orman Bölge Müdürlüğü'nün girişimleri sonucunda ihaleye çıkıyor. İhalenin bir aksilik çıkmaması durumunda 14 Aralık'ta gerçekleşmesi planlanıyor. Mülkiyeti Orman Bakanlığında bulunan hastane için ihale oluru çıktı. Kastamonu Orman Bölge Müdürü Fahri Sönmezoğlu da, geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada Ballıdağ'ın kiralama süresinin kısa olmasından dolayı sıkıntı çektiklerini söylemişti. 2005 yılına kadar göğüs hastalıkları hastanesi olarak kullanılan binanın, 29 yıllığına 170 bin TL muhammen bedelle kiralama ihalesine çıkacağı açıklandı.

Orman Bölge Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, ''

Kastamonu’nun çok önemli bir değeri olmakla birlikte gelecekte dünyanın çok önemli sağlık merkezi olacağına inandığımız Ballıdağ Hastanesi Kampüsü, 29 yıllığına yıllık 170.000 TL muhammen bedelle kiralama ihalesine çıkıyor. İhale tarihi kesin olmamakla birlikte 14 Aralık 2020 tarihinde olacaktır. Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü olarak yaptığımız girişimlerle bu sefer Kastamonuluların çok mutlu olacağı güzel sonuca ulaşacağımıza inanıyoruz'' ifadelerine yer verildi.   (Haber Merkezi)

Anahtar Kelimeler: Yeniden şifa Dağıtacak

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV