Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan KASTAMONU’DA GEÇİM SIKINTISI VAR

Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Genel Kurulu, Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın katılmıyla yapılan olağan genel kurulda mevcut il başkanı Abdullah Aktaş, güven tazeledi.

 Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan  KASTAMONU’DA GEÇİM SIKINTISI VAR
banner72

 

Yeniden Refah Partisi 1. Olağan Genel Kurulu, Kastamonu Belediyesi Nikah ve Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın katılmıyla yapılan olağan genel kurulda mevcut il başkanı Abdullah Aktaş, güven tazeledi.

1’inci Olağan Genel Kurulu’nun açılış konuşmasını yapan Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdullah Aktaş, “Yeniden Refah partimizin öne çıkan sloganı ‘Biz Varız’ bu slogan çok mana ifade eden bir slogan. Niçin biz varız demeden önce aslında biz hep vardık demek istiyorum. Biz 1996-1997 de işçiye, memura, emekliye taban fiyatlara Cumhuriyet tarihinde görülmemiş en yüksek zamlar veren, 1974-1977 yıllarında Kıbrıs’ı fetheden, Ağır Sanayi hamlesi gerçekleştiren, ahlaklı ve maneviyatlı toplumun temellerini atan efsane Başbakan Necmettin Erbakan hocamızla vardık. Biz Osmanlı’nın son döneminde Medine’yi Münevere’ye kadar demiryolu projesini yapan ve Resulullah Efendimiz rahatsız olmasın diye rayları keçe ile kaplatan Sultan Abdülhamit Han ile vardık. Biz bir mektupla dünyayı korkudan titreten Kanuni Sultan Süleyman ile vardık. Biz Peygamber Efendi’mizin övgüsüne mazhar olan gemileri kardan yürüten ve İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet Hazretleri ile vardık. Biz misafir olduğu evde yatacağı odada Kuranı Kerim var diye yatıp uyumayan Osmanlı’nın kurucusu Osman Gazi Hazretleri ile vardık.  Türkiye’mizde İslam Alemi’nde ve dünyada zulmü ortadan kaldırmak için biz varı. Eğitimli, ahlaklı ve maneviyatlı bir gençlik için biz varız. Allah’ın bize bahşettiği bu topraklardaki yer altı ve yer üstü kaynaklarını ve insan kaynaklarını değerlendirerek ekonomisi güçlü bir Türkiye için biz varız. Türk liramızın dolar karşısında erimemesi için biz varız.  Netice itibari ile yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden büyük Türkiye ve yeni bir dünya için biz varız diyoruz” dedi.

 ERBAKAN: BU MAAŞ ARTIŞLARI ASLA KABUL EDİLEMEZ

Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ise genel kurulda yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Yeniden Refah Partisi olarak milletimizin her bir ferdinin çalışacak işi, aşı olduğu, ihtiyacını sadaka, zekat, erzak paketi ile değil alın teri ile karşıladığı bir Türkiye hedefliyoruz. 1995’de Türkiye’mizde kamu işletmelerinin sayısı 278 adetti, 1995’te 278 adet olan kamu işletmelerinin sayısı 2000 yılına gelindiğinde 200 adete düştü arkasından mevcut AK Parti iktidarının göreve gelmesinden itibaren geçen 17 senede 240 kamu kuruluşundan elde kala kala 71 tanesi kaldı. Sıra vatandaşa gelince her zaman olduğu gibi sineğin yağını hesap eden bir anlayışla memur ve memur emeklimize 2020 yılı için yüzde 4+4 lük atış 2021 yılı içinde yüzde 3+3’lük artışı reva gördüler. Bu tablo ülkemiz için milletimiz için en başta da kamu emekçilerimiz için son derece acı ve ibretlik bir tablodur. Her türlü lükse, kamu araçlarına, uçaklara, protokol masraflarına, oturdukları sarayların giderlerine para bulan hükümet, sıra kamu emekçilerine gelince, memur ve memur emeklilerine gelince adeta çay ve simit hesabı yaparak maaş zammı vermeye kalkıyor. Memur ve memur emeklimize sadaka mahiyetindeki, çay ve simit hesabındaki bu maaş artışları asla ve asla kabul edilemez” dedi.

“NEDEN KASTAMONU’YU TERK ETTİLER?”

Kastamonu’nun yüzde 70 ormanlarla kaplı olduğunu hatırlatan Fatih Erbakan, “Orman ürünlerinin tamamına yakını yarı mamul üretimi olduğu için nihai mamul üretimi yapılmadığı için bu üretimler Kastamonu’n refah düzeyine yeteri kadar katkı sağlamıyor. Benzer şekilde, Küre ilçesinden çıkarılan bakır madeni, işlenmeden yarı mamul olarak, hammadde olarak Samsun’a ve diğer illere gönderildiği için bu bakır cevherinden de, katma değerli bir şekilde Kastamonular istifade edemiyor. Diğer önemli bir konu; Türkiye’nin sarımsak üretiminin neredeyse 3’te birini oluşturan Kastamonu’daki, üretimimiz ancak Türkiye’de ve hatta dünyanın en kaliteli sarımsağını üreten Kastamonulu çiftçilerimiz hayatından memnun değildir. Neden? Emeğinin karşılığını alamıyor da onun için, olması gereken, yeterli fiyattan ürününü satamıyor da onun için. Bizim meşhur Taşköprü Sarımsağımız, yanlış devlet politikaları yüzünden Çin Sarımsağına karşı koyamıyor da onun için. Bütün bu sebeplerle tüm Anadolu’da olduğu dibi Kastamonu’muzda da geçim sıkıntısı var. İş derdi var. Aş derdi var. Bunun sonucunda da göç ve yetişmiş insan kaybı var. Bugün Kastamonu’muz geniş arazileri, geniş topraklarıyla 1 milyon insanın hatta daha fazla insanın rahatlıkla yaşayabileceği bir olması gerekirken sadece 350 bin kişi yaşıyor. Sadece İstanbul’da 1,5 milyon Kastamonulu yaşıyor. Bunların çok önemli bir kısmı ata topraklarını terk etmek istemezlerdi, kendi ata toprakları varken, bu kadar geniş topraklar varken neden Kastamonu’yu terk ettiler? İş ve aş imkânı kendi topraklarında olmadığı için” ifadelerini kullandı.

“ALLAH’TAN BAŞKA KİMSEYE MUHTAÇ
OLMAYACAK TÜRKİYE’Yİ HEDEFLİYORUZ”

“Borç alan, emirde alır” diyen Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, açıklamasını şöyle tamamladı: “Biz yıllardan beri ne diyoruz; varlık fonu iflastan önceki son duraktır. Artık devlet garantisiyle, hazine garantisiyle, devlet yetkililerinin attığı imzayla dış güçler borç vermiyor; bize ipotek edeceğimiz somut varlık getirin diyorlar. Bunlar da; varlık fonuyla elimizdeki varlıklarımızı da borç karşılığında ipotek ettiriyor. Böyle bir noktaya gelmiş durumdayız, devletin kasası boşalmıştır. Borcu borçla kapatarak, iktidarlarını devam ettirmeye çalışmaktalar. Bizler borçlanmayla, vergiyle, zamla, devlet kuruluşlarının satılıp yok edilmesiyle değil Cenabıallah'ın verdiği nimetleri zenginliğe dönüştürerek kaynak üretecek ve kaynağı yandaşlarla değil 82 milyonla adil bir şekilde paylaşan Türkiye'yi hedefliyoruz. Yeniden Refah Partisi olarak milletimizin her bir ferdinin çalışacak işi, aşı olduğu, ihtiyacını sadaka, zekat, erzak paketi ile değil, alın teri ile karşıladığı bir Türkiye hedefliyoruz. Tarihin en şerefli milleti olan bu aziz milletin evlatlarının belediyenin dağıtacağı erzaka, kömüre değil, Allah’tan başka kimseye muhtaç olmayacağı bir Türkiye'yi hedefliyoruz.”

Yeniden Refah Partisi İl Başkanı Abdullah Aktaş’ın Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor;  Musa Turan, Davut Uygun, Özgür Yazkan,  Hüseyin Kuzu, Zeki Karın, Esat Mahmut Karakurt, Aydın Balcı, Halil Köylü, Mustafa Buyan, Özkan Yazkan, İhsan Akça, Mustafa Dönmez, Ahmet Seven ve Salih Urkuş oldu.

Disiplin Kurulu Asil Üyelikleri; Erdal Baş, İbrahim Demir, Hüseyin Işık, Ercan Duran ve Fikret Kocaoğlu.

Üst Kurul Delege Asil Üyelikleri;  Abdullah Aktaş, Musa Turan ve Davut Uygun oldu.

1’inci Olağan Genel Kurulundan sonra Yeniden Refah Partisi İl Başkanlığı Binası Genel Başkan Dr. Fatih Erdoğan katılımı ile yapılan dua sonrasında kurdelesini de keserek açılışı yapıldı.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2019, 10:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER