Müzik indir

28 Eylül 2020 Pazartesi

Yeniden aday olduğunu açıklayan Güventur Başkanı Faruk İslamoğlu GÜVENTUR BİR MARKADIR

S.S. Güventur Başkanı Faruk İslamoğlu, 7 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan Genel Kurula hakkında bilgi verdi. İslamoğlu, yaptığı açıklamada, “Güventur bir markadır. Aksini iddia etmek bu güçlü yapının temeline yapılan bir darbedir, bir saldırıdır. Bununda hiçbirimize bir faydası olmayacaktır. 12 yıldır bu kooperatifin hesapları her ay düzenli olarak yönetim kurulu toplantılarında incelenmiş ve her yıl genel kurul toplantılarında üyelerin oy çoğunluğu ile değil oy birliği ile ibra edilmiştir. Kabul görmüştür” dedi.

07 Şubat 2020 Cuma 10:38
Yeniden aday olduğunu açıklayan Güventur Başkanı Faruk İslamoğlu GÜVENTUR BİR MARKADIR
 

S.S. Güventur Başkanı Faruk İslamoğlu, 7 Mart 2020 tarihinde gerçekleştirilecek olan Genel Kurula hakkında bilgi verdi. İslamoğlu, yaptığı açıklamada, “Güventur bir markadır. Aksini iddia etmek bu güçlü yapının temeline yapılan bir darbedir, bir saldırıdır. Bununda hiçbirimize bir faydası olmayacaktır. 12 yıldır bu kooperatifin hesapları her ay düzenli olarak yönetim kurulu toplantılarında incelenmiş ve her yıl genel kurul toplantılarında üyelerin oy çoğunluğu ile değil oy birliği ile ibra edilmiştir. Kabul görmüştür” dedi.

“İDDİALAR SON DERECE RAHATSIZ ETTİ”

7 Mart 2020’de yapılacak Genel Kurul’u hatırlatarak konuşmasına başlayan S.S. Güventur Başkanı Faruk İslamoğlu, “Kooperatifler seçimlerle idare edilir seçimle gelinir seçimle gidilir. Hiçbir üyeye ‘sen neden aday oldun’ deme lüksümüz olamaz. Aksine biz bundan ziyadesiyle memnuniyet duyarız. Lakin seçimlerde aday olan arkadaşlarımızın basında yer alan açıklamaları, iddiaları bizleri zan altında bırakan söylemleri şahsımı olduğu kadar yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarımı ve görevli personellerimizi son derece rahatsız etmiştir. Böylesi bir seçim çalışmasının bize değil, bu kuruluşa çok ama çok zarar vereceği gerçeği hepimizi endişe içerisine sokmuştur. Güventur’un geleceği için seçime aday olan bir ekibin bu tür çalışma içerisinde olması samimiyetten çok uzak olduklarının ispatıdır diye düşünüyoruz. Öncelikle altını çizmek istediğimiz husus, genel kurul toplantımızın olağan üstü değil, olağan genel kurul toplantısı olduğudur.

“SEÇİM İSTEYEN ÜYE SAYISI 30 KİŞİDİR”

Seçim kararı üyelerin 10’da 1’inin talebiyle olur. Bu kooperatifte oy kullanabilen üye sayısı 275 kişidir. Seçim isteyen üye sayısı 30 kişidir. Yani çıkan ses çoğunluğun değil her zaman ki azınlığın sesidir. Ancak bizler her zaman olduğu gibi her sese kulak verdik ve kendimize ve üyelerimize her manada güvendiğimizden seçimi biz sizden çok istiyoruz dedik. Ancak ‘Üyenin üçte iki çoğunluğu seçim istiyor’ diye bir yalan beyan kimseye bir çıkar sağlamayacaktır. Bu kooperatifin oy kullanan üye sayısı üçte iki çoğunluğu 30 kişi değil 183 kişidir ve çoğunluğun kararı ile ilgili bir sonuç gazete manşetlerinde değil genel kurul toplantısında seçim sonuçları neticesinde konuşulabilir. Üyelerimizin arasında problem olduğu, adaletsiz bir yönetim şekli olduğu, eşit olarak iş dağılımı yapılmadığına dair iddialara ise, en güzel cevap son iki üç yıldır çalışmak isteyip de iş bulamayan bir tek üyemizin dahi olmadığıdır. Büyük şehirler dışında, Kastamonu sektörde en güzel servis kazancı olan iller arasında olup, bu dönem için en üst yasal zam oranını fiyatlarımıza yansıttık. Servisçilik altın çağını yaşıyor. Bunun aksini iddia etmek hiçbir vicdana sığacak bir davranış değildir. Ülke ekonomisinin son yıllardaki zor günlerinde bile en çok kazanç sağlayan, krizden en az etkilenen işler arasında ilimizde servisçilik yer almaktadır” dedi.

“BU KOOPERATİFTE KONUŞALACAK EN SON ŞEY PARADIR”

Güventur’un itibarının herkes tarafından takdir gördüğünü ifade eden İslamoğlu, “Güventur bir markadır. Aksini iddia etmek bu güçlü yapının temeline yapılan bir darbedir, bir saldırıdır. Bununda hiçbirimize bir faydası olmayacaktır. 12 yıldır bu kooperatifin hesapları her ay düzenli olarak yönetim kurulu toplantılarında incelenmiş ve her yıl genel kurul toplantılarında üyelerin oy çoğunluğu ile değil oy birliği ile ibra edilmiştir. Kabul görmüştür. Bu kooperatifte son konuşulacak şey paradır. Geçen yıl Haziran ayı öncesine kadar buranın geliri zaten vasat seviyelerdeydi. Yapılan zamlarla yeni yeni düzeldi. Oda aidat alacağı olarak defterimizde. Kooperatif hesaplarında sıkıntı var demek gerçekten şahsıma, yönetime, denetime ve kooperatif hesaplarını birlikte idare ettiğimiz görevli personel arkadaşlarımıza atılan iftiradan başka hiç bir şey değildir. Değil bizim kooperatifimizde hiçbir kooperatifte hesap kitap para işleri asla tek kişi tarafından idare edilemez. Bizde de hesap ve para yönetimi yönetim kurulu kontrolünde kooperatif personellerimize verilmiş olan yetki ile yapılmaktadır. Yıllardır hesaplarımız günlük olarak üç kişinin kontrolünde ve tüm toplantılarımızda aylık olarak çizelge tutulup imza altına alınarak ve kooperatif ilan panomuzda asılarak herkesin görebileceği şeffaflıkta yapılmaktadır. Şahsım ve tüm zan altında kalan görevli arkadaşlarımızın verilmeyecek bir liralık hesabı yoktur. Kaldı ki bu kooperatifin geliri son 9 aydır belirli bir seviyeye çıkarıldı. Geçtiğimiz yıllarda biz personel ücretlerini bile ödeyemez durumdaydık. Biz hep kısıtlı imkanlarla idare edip aidatlara zam yapmamak için nereden ne tasarrufta bulunabilirizin derdinde olan kişiler olduk. Bu kooperatifin 2019 Mayıs ayı öncesindeki gelirinin giderini zor karşıladığını tüm üyelerimiz çok iyi bilmektedir. 2019 Mayıs ayı genel kurul toplantımızda alınan yüzde 80’lik bir aidat artışı ile daha yeni bir toparlama sürecine girmiştir ve üyeden aidat alacağımız 120 bin lira civarındadır. Hiç bir kurum ve kuruluşa kayda değer bir borcumuz yoktur. Kooperatifimizin hacizlik, icralık, mahkemelik en küçük bir sorunumuz yoktur. Olmadı olmayacakta Allah’ın izniyle. Şahsım ve arkadaşlarım her türlü denetime teftişe her zaman hazırız. Biz denetimden korkmadık, korkmayız. Dünde buradaydık bugünde buradayız. Allah’ın izniyle bu bayrağı taşımak yine bize nasip olacak bunun üyelerimizde farkında bizlerde farkındayız” şeklinde konuştu.

“TÜM ÜYELERİMİZDEN DESTEKLERİNİ BEKLİYORUZ”

“Bu kooperatifin durumunu merak edenlerin çok fazla geriye gitmesine gerek yok” diyen S.S. Güventur Başkanı Faruk İslamoğlu, “Bu görevi devraldığımız 2015 yılındaki plaka değerleri ve çalışan araç sayısı ile bugünkü plaka değerine ve çalışan araç sayısına bakması yeterli olacaktır. Yine işsiz araç listesini tamamlayıp ikinci iş imkanlarını ikiye üçe katlayan bir kooperatifte hiç kimse adaletsiz bir anlayıştan bahsedemez. Kooperatif çalışma sistemi içerisinde bir üyeye sağlanan imkan her üye için her daim için geçerli olmuştur. Bizler kooperatifimizin yönetimine adaylığını açıklayan arkadaşlarımızla dünde yan yanaydık. Seçimden sonrada yan yana olacağız, asla hiç bir üyemize neden aday oldun demeyiz diyemeyiz. Amaç ve ilkeler bu kooperatifin daha ileri seviyelere taşınması olduktan sonra kimse kimseye bir şey diyemez. Lakin bu yapılan çalışmaların sarf edilen sözlerin bu kuruluşa zarar vermeyecek hassasiyetle söylenmesini şahsım ve çalışma arkadaşlarımdan çok Güventur’umuz adına istirham ediyorum. Tekrar tekrar söylüyorum çalışmalarımızı dostluk kardeşlik çerçevesinde yönetelim. Kaş yapıyorum derken göz çıkarmayalım. Bin bir zorluklarla bir yere gelmiş bir kuruluşu bir seçim atmosferi ile yerle bir etmeyelim. Hepimiz ekmeğimizin peşindeyiz elimizdeki ekmeği ayağımıza düşürmeyelim. Bu güzide kuruluşu geri dönüşü olmayan yola bir götürmeyelim. Dünümüze ve bugünümüze bakalım. Bu kuruluşun ne bir lira ödenmeyen borcu, ne çalışmak isteyip de çalışamayan bir aracı, ne çözülmeyecek bir sorunu vardır. Bizlere yöneltilmiş olan mesnetsiz iddialara en güzel cevabı bu kooperatifin sağduyulu aklıselim üyeleri 7 Mart günü sandıkta en güzel cevabı verecektir. Bizler mevcut yönetim ve denetim kurulu arkadaşlarımla başımız dik, alnımız ak, doğru bildiğimiz yolda emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz. Hep birlikte üyelerimizin büyük çoğunluğu ve desteği ile kaldığımız yerden devam etmek amacıyla bizlere güvenen bizlere inanan sağduyulu arkadaşlarımızla birlikte şimdiye kadar olduğu gibi şimdiden sonrada kural ve kaidelerle şeffaf ve adaletli yönetim anlayışımızla 7 Mart 2020 tarihindeki genel kurul toplantımızda yapılacak olan seçime tekrar adaylığımızı açıklıyor, tüm üyelerimizden desteklerini bekliyoruz” açıklamasında bulundu.

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV