banner38

banner39

banner46

banner47

28 Şubat 2020 Cuma

Yeniakit Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunan Hakkı Köylü BU KUMPASI BAŞLARINA GEÇİRECEĞİM

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Yeniakit Gazetesi’nin ‘kumar, darp ve el koyma’ gibi iddiaları ile ilgili dün Kastamonu Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundu.

21 Ocak 2020 Salı 10:42
 Yeniakit Gazetesi hakkında suç duyurusunda bulunan Hakkı Köylü BU KUMPASI BAŞLARINA GEÇİRECEĞİM
 

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü, Yeniakit Gazetesi’nin ‘kumar, darp ve el koyma’ gibi iddiaları ile ilgili dün Kastamonu Adliyesi’ne giderek suç duyurusunda bulundu.

İddiaların asılsız olduğunu ve ortada büyük bir kumpasın olduğunu ifade eden Milletvekili Köylü, “Benim siyasi kariyerimi zedelemek için yapılan, hatta benim ve il başkanını da buna dahil ederek AK Parti'ye zarar verme düşüncesiyle yapılan bir hareket. Şunu açıklıkla söyleyeyim bir taş attılar ama yanlış yere taş attılar. Yani yanlış insan seçtiler. Özellikle hiç Kıbrıs'a gitmemiş bir adam Kıbrıs'a gitmiş Kıbrıs'ta kumar oynamış dendiği andan itibaren zaten anlaşıyor ki tamamen bir kumpas peşindeler. Bunları tamamen tersine başlarına geçireceğim” dedi.

Adliye önünde kendisini bekleyen AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ve partilerle bir araya gelen Köylü, burada yaptığı açıklamada, konakladığı öğretmenevinde misafirlerini ağırladığı bir odaya iki gün önce gece saatlerinde 3 kişinin girdiğini hatırlattı.

“POLİSLER GELDİ BUNLARI DIŞARI ATTI”

“Kendilerinin gazeteci olduğunu söyleyen bir kaç tane manyak, her zaman bulunduğum, oturduğum özel bir odaya ellerinde kamera ve ses kayıt cihazlarıyla birlikte daldılar" diyen Köylü Adliye önünde şu açıklamayı yaptı: “Sizi burada yakaladık, burada kumar oynuyorsunuz, kumar oynatıyorsunuz, ses alıyoruz, görüntü alıyoruz' diye saldırıya başladılar. İçeriden arkadaşlarımız bunları dışarı çıkarmak istedi. Bende siz zorlamayın kendileri çıksınlar dedim. Kendilerini bir kaç defa ikaz ettik. Çıkmadılar. Kendilerini yerlere attılar, sandalyelere tutundular. Çıkmamak için mücadele ettiler. Arkadaşlarımızda çıkarmak için uğraştılar ama başarılı olamadılar. Sonunda polisler geldi bunları dışarı attı.

“BÜYÜK BİR KUMPAS VAR”

Onun dışında çeşitli sosyal medyada bazı yayınlarda bulundular. Bunların içerisinde çok önemsemiştim ama benim kumarcı olduğumu burada devamlı kumar oynadığım hatta Kıbrıs'a gidip Kıbrıs'ta kumar oynadığımı, çok sayıda kumar borcum olduğu yönünde yayınlar yapmaya başladılar. Yani olayı önce küçük bir olay olarak düşündüm ancak bu yayınları düşündükten sonra büyük bir kumpas var. Benim siyasi kariyerimi zedelemek için yapılan hatta benim ve il başkanını da buna dahil ederek AK Parti'ye zarar verme düşüncesiyle yapılan bir hareket olduğunu anladım. Elbetteki peşini bırakmamamız gerekirdi bundan dolayı yaptıkları olaylardan dolayı şikayet etmeyi düşündüm. Diğer arkadaşlarımız zaten şikayet ettiler. Bende bugün buraya Cumhuriyet Savcımıza şikayet dilekçemizi vermek üzere geldim.

“YANLIŞ İNSAN SEÇTİLER”

Şunu açıklıkla söyleyeyim bir taş attılar ama yanlış yere taş attılar. Yani yanlış insan seçtiler. Bütün Türkiye benim nasıl bir insan olduğumu bilir. Kumarla hiç alakam olmadığını bilir. Özellikle hiç Kıbrıs'a gitmemiş bir adam Kıbrıs'a gitmiş Kıbrıs'ta kumar oynamış dendiği andan itibaren zaten anlaşıyor ki tamamen bir kumpas peşindeler. Bunları tamamen tersine başlarına geçireceğim.”

Bir basın mensubunun "şüphelendiğiniz biri var mı" sorusu üzerine Köylü, "Var birileri ama onları netleştirdikten sonra gerektiği zaman size açıklama yapacağım. Onların hakkında da gerekli işlemleri yapacağız elbette. Ayrıca tazminat davası açacağız” açıklamasında bulundu.

ÜNLÜ: BİZLER KUMARIN ‘K’ SİNİ BİLMEYİZ

AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü ise kendilerine kumpas kurulduğunu söyledi.

Kendilerine iftira atıldığını ifade eden Ünlü, "Sayın vekilimin ifade ettiği gibi, vekilimin her zaman kullandığı Öğretmenevi 2. Kat özel odada bildiğimiz ve tanıdığımız insanlarla oturuyorduk. Az önce vekilimin de söylediği gibi kim olduğunu önceden bilmediğimiz 3 şahıs içeride sanki suç işleniyormuş gibi sert bir şekilde, izin almaksızın odaya girmeye çalıştılar. Biz kim olduklarını bilmediğimiz için oradaki arkadaşlarımız müdahale ettiler. Müdahale etmelerine rağmen daha da zorlayarak arkadaşlarımızla arbede yaşamaya başladılar. O esnada sayın vekilimizden Allah razı olsun, son derece ılımlı davrandı. Olayı sakinleştirmeye çalışmasına, bizlerinde araya girerek onları uzaklaştırmaya çalışmamıza rağmen hiddetle ve kurgulanmış bir şekilde geldikleri odada amaçlarına ulaşmaya çalıştılar. O esnada polisler geldi ve polislerin gelmesiyle oradan uzaklaştılar. Oraya gelmeden önce kurgulanmış bir kumpas olduğu belli. Sayın milletvekilimiz hiçbir zaman kumar oynamamıştır. Bizlerde kumarın ‘k’ sini bilmeyiz. Bunu hem Kastamonu halkı hem de teşkilatımız bilir. Hakkımızda iftira, yalan, çirkin yakıştırma sözlerle partiyi temsiliyetimizden dolayı bizleri yıpratmaya çalışıyorlar. Peygamber efendimiz ‘İftira edenler, dünyada da cehennemdedir’ diyor. Bizde biliyoruz ki onlar bize iftira attılar, kumar oynadığımızı veya oynandığını kanıtlayamıyorlarsa namerttirler, alçaktırlar. Kastamonu halkı bizi iyi bilir, vekilimizi bilir. Allah’a şükür bugüne kadar alnımıza leke sürdürmedik. Biz partimizin genel ilkeleri doğrultusunda hareket eden, davranışlarına özen gösteren parti mensuplarıyız. Bundan sonra da böyle devam edecektir.

“BU İŞİN ARKASINI BIRAKMAYACAĞIZ”

Bu kumpası kuranlara da, senaryoyu yazanlara da elbet yüce Rabbim ve yüce yargımız bir şekilde cevap verecektir. Burada bulunan ve bizi yalnız bırakmayan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Dün cenazemiz olduğu için sayın milletvekilimizin yaptığı basın toplantısına katılamadım. İstanbul’daydım. O gece itibariyle biz orada bulunan arkadaşlarımızla zaten suç duyurusunda bulunduk. Bu işin arkasını bırakmayacağız.”

Öte yandan, Kastamonu Belediyespor Kadın Hentbol Takımı yönetimi, teknik ekibi ve sporcuları da adliyeye gelerek Milletvekili Hakkı Köylü ve AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü’ye destek verdiklerini bildirdi.

Serkan Horuz

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV