Yeni Başkan Pehlivan

Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nde yeni başkan Bayram Pehlivan oldu.

Kastamonu Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nde yeni başkan Bayram Pehlivan oldu. Kastamonu Canlı Hayvan Pazarı'nda gerçekleşen genel kurulda büyük heyecan yaşanırken, mevcut başkan Osman Şekercioğlu ve Bayram Pehlivan yarıştı. Seçimlerin ardından Veteriner Hekim Bayram Pehlivan, Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği'nin yeni başkanı oldu. Eski Başkan Şekercioğlu 278 oy alırken, Pehlivan ise 643 oyla seçimi kazandı.

PEHLİVNN;  “EKSİKLERİ BİLİYORUZ, HİZMET İÇİN GELİYORUZ”

Seçim öncesi selamlama konuşmasının ardından açıklamalarda bulunan Bayram Pehlivanoğlu; “ Bilindiği üzere damızlık sığır yetiştiriciliği birliği, hayvan ıslahı başta olmak üzere yetiştiricilerimizin bilgilendirilmesi ve bilinçlendirilmesi üyeler arasındaki dayanışmanın sağlanması tarım, hayvancılıkta ilgili hibe, desteklerinden faydalandırılması ve üretilen ürünlerin pazarlanması gibi faaliyetleri yürütmesi üzerine kurulmuştur.Bu nedenle genç, dinamik ve sorunları anında çözümler bulabilecek yol arkadaşlarımız ve teknik ekimizle birlikte ilimiz hayvancılığını öne çıkarmak çiftçinin menfaatini düşünmek, gelişen teknolojilere ayak uydurmak ve daha kaliteli, güvenilir hizmet vermek için değerli çiftçilerimizin teveccühüne talibiz bu görevi devir almak istiyoruz. Değerli üyelerimiz sizler bizlere bu göreve layık gördüğünüz taktirde yapacağımız hizmetlerden kısaca bahsetmek istiyorum. Bildiğiniz üzere birliğimiz katılımda üyelik şarttır. Üyelerimizden sahip oldukları hayvan başına yıllık hizmet bedeli kesilmektedir. Biz bu hizmet bedellerini acilen düşürerek makul hale getireceğiz. Birliğimiz üyelerimizin küpeleme ve suni tohumlama hizmetleri dahil olmak üzere tüm desteklemelerden zamanında makul fiyatlarda ve sorunsuz bir şekilde faydalandırmasını sağlayacaktır. Gebe düve merkezi oluşturarak simental ırkın ıslahında marka il gelmesinde öncü olunacaktır. Mevcut hayvan pazarının fiziki şartları iyileştirilip başta su ve alt yapı problemini çözecek ayrıca pansiyon, hayvan oteli gibi bölümler eklenerek üreticilerimize daha kaliteli ve konforlu hizmetler verilecektir.Üyelerimizin işletmelerini geliştirmeleri için Tarım Bakanlığının vermiş olduğu hibelerden yararlanması yararlanılması sağlanacak, projenin yapılmasında birliğimiz personelince ücretsiz destek verilecektir. İhtiyaç duyulan konularda uzman kişilerle irtibata geçilerek köy bölge eğitim programları düzenlenecek. Yurt içi ve yurt dışında düzenlenen fuarlara üyelerimizin katılmasında öncülük yapılacaktır. Üyelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda kaliteli süt üretimi ve sütten elde edilecek geliri artırmak ve teşvik etme maksatlı çeşitli kaynaklardan, kuruluşlardan yararlanılarak hibeli süt soğutma tankları temin edilerek üreticilerimizin hizmetine sunulacaktır. Çiftçilerimize özel üyelik kartları hazırlanacaktır. İş birliği yapılan firmalar tarafından akaryakıt, gübre, sigorta ve yemin yanı sıra çeşitli alanlarda yapılacak protokoller ile kaliteli ve ucuz hizmetlerden yararlanılması sağlanacaktır. Bizler birlik üyelerimizi varlık sebebi olarak görüyoruz. Üyelerimiz için yapılan yatırım varlığımız için yapılan yatırımdır. Biz bu işin edebiyatını değil, icraatına talibiz, öz cümle ile az laf çok iş. Eksikleri biliyoruz, hizmet için geliyoruz” dedi.

ŞEKERCİ: “YAPTIKLARIMIZ YAPACAKLARIMIZIN, TEMİNATIDIR”

Seçimin öncesinde konuşma yapan Osman Şekerci ise, ''1999 yılında yaşanan olumsuzluklar yüzünden kapanılma ile karşı karşıya gelen birliğimize o tarihte yönetime yazmak için kabul edecek birini bulamazken şimdi adayların birbiri ile kıyasıya yarışması bizi mutlu ediyor. Aday kardeşimizin gittiği köylerde suni tohumlamayı bırakacağız beyanlarına karşılık biz daha da genişletmeyi, zarar etmeyecek şekilde fiyat düşürmeyi planlıyoruz. İlimiz hayvancığının geliştirilmesi kalite ve satandartın yükseltilmesi, buzağı başına 150 TL daha fazla hibeyi ve desteği alabilmek için ilimiz üniversitesi ile beraber süt analiz arge merkezi kurulması için mutabık kalındı. Hayvan pazarında kesimhane, kamera sistemleri, park yerlerinin düzeltilmesi ve giriş kapısı yeniden yapılacaktır. Devrekanide kurulacak olan organize hayvancılıkden  3000 bin başlık damızlık gebe düve çiftliği için arazisi için valiliğe ve belediye gerekli baş vurular yapılmıştır. İlimizin ve ülkemizin damızlık ırkı simental ırkı damızlık ihtiyacını karşılayacak ve bunun vesilesi bu proje olacaktır. Yapıklarımız yapacaklarımızın, teminatıdır” ifadelerine yer vermişti.

Adayların sandık öncesi yaptığı konuşmalardan sonra KDSYB üyeleri oylarını kullandı. Seçim sonrası sayılan oylar sonucu Bayram Pehlivanoğlu 643 oy, Osman Şekercioğlu 278 oy alarak Pehlivanoğlu KDSYB’nin yeni başkanı oldu. (Furkan Karaca)

Güncelleme Tarihi: 02 Ağustos 2021, 10:34
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER