Yasaklar rafa kalktı

İçişleri Bakanlığı'ndan 1 Temmuz'da başlayacak kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin genelge yayımladı

Yasaklar rafa kalktı

İçişleri Bakanlığı'ndan 1 Temmuz'da başlayacak kademeli normalleşmenin üçüncü etabına ilişkin genelge yayımladı.

RESTORAN VE KAFELERDEKİ SAAT KISITLAMASI SONLANACAK

Genelgeye göre, Kovid-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara veren tüm iş yerleri ile sinemalar 1 Temmuz'dan itibaren tekrar açılacak. Yeme-içme yerlerinin açık ve kapalı alanlarında aynı anda bulunabilecek kişi sayısı 1 Temmuz'dan itibaren kısıtlanmayacak.

KONAKLAMA TESİSLERİNDEKİ KISITLAMA SONLANACAK

Kovid-19'la mücadele kapsamında, temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymak kaydıyla, konaklama tesislerindeki kısıtlama ve tedbirlere 1 Temmuz itibarıyla son verilecek.

NİKAH VE DÜĞÜNLERE İZİN

Nikah ve düğün merasimlerinde, kapalı yerler için uygulanan Kovid-19 önlemleri dışında, katılımcı sınırlamasına gidilmeyecek, yiyecek içecek ikramı yapılabilecek.

KONSER VE ETKİNLİKLER YAPILABİLECEK

Konser, festival, gençlik kampı gibi etkinliklere, belirlenen esaslara uyulması kaydıyla 1 Temmuz'dan itibaren izin verilecek.

KIRAATHANELERDE OYUN KISITLAMASI SONA ERECEK

Kahvehane, kıraathane gibi iş yerlerinde oyun oynatılmasına dair kısıtlamalar 1 Temmuz'dan itibaren sona erecek. Diğer yandan park, bahçe, kamp, piknik ve mesire alanı gibi yerlerde Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar 1 Temmuz'dan itibaren kaldırılacak.

NARGİLE YASAĞI DEVAM EDİYOR

Nargile salonu olarak faaliyet yürüten iş yerlerinin kısıtlaması yeni karar alınıncaya kadar devam edecek, hiçbir iş yerinde nargile servisi yapılamayacak. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER