Yasaklar bitti!

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir uygulanan kısıtlamalar bugün itibariyle gevşetildi

Yasaklar bitti!

Koronavirüs salgını nedeniyle uzun bir süredir uygulanan kısıtlamalar bugün itibariyle gevşetildi. Kademeli normalleşmenin 3’üncü etabı olarak adlandırılan döneme ilişkin detaylar ise İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelgeyle duyuruldu.

SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI SONLANDI

Genelgeye göre, 17 Mayıs'tan bu yana Pazar günü tüm gün ve diğer günlerde ise saat 22.00’den saat 05.00’e kadar uygulanan sokağa çıkma kısıtlamaları sonlandı. Bugünden itibaren ikinci bir karara kadar sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmayacak.

RESTORAN KISITLAMALARI SONLANDI

Kovid-19 tedbirleri kapsamında faaliyetlerine ara veren tüm iş yerleri ile sinemalar tekrar açıldı. Yeme-içme yerlerinin açık ve kapalı alanlarında aynı anda bulunabilecek kişi sayısı kısıtlaması da kaldırıldı. Canlı müzik dahil olmak üzere müzik yayını ise saat 24.00’e kadar yapılabilecek.

KONAKLAMA TESİSLERİNDEKİ KISITLAMA SONLANACAK

Kovid-19'la mücadele kapsamında, temizlik, maske ve mesafe kurallarına uymak kaydıyla, konaklama tesislerindeki kısıtlama ve tedbirlere son verildi.

NİKAH VE DÜĞÜN KISITLAMALARI KALDIRILDI

Nikah ve düğün merasimlerinde, kapalı yerler için uygulanan Kovid-19 önlemleri dışında, katılımcı sınırlamasına gidilmeyecek, yiyecek içecek ikramı yapılabilecek.

KIRAATHANELERDE OYUN KISITLAMASI SONA ERECEK

Kahvehane, kıraathane, oyun salonu gibi iş yerlerinde kart, okey, bilardo gibi oyunların oynatılmasına ilişkin kısıtlamalar sona erdi.

PİKNİK ALANLARINDA KISITLAMA YOK

Park, bahçe, kamp, piknik ve mesire alanı gibi yerlerde Kovid-19'la mücadele kapsamında uygulanan kısıtlamalar da kaldırıldı.

KAMUDA NORMAL MESAİYE GEÇİLDİ

Kamuda normal mesaiye geçildi. Kamu kurum ve kuruluşlarında halihazırda uygulanmakta olan 10.00­16.00 mesai uygulaması sona erdi.

TOPLU ULAŞIM VE SEYAHAT KISITLAMALARI SONA ERDİ

Toplu taşıma ile ilgili olarak temizlik, maske ve mesafe kurallarına uyulmak kaydıyla, bugünden itibaren şehir içi ve şehirlerarası tüm toplu taşıma araçlarındaki yolcu kapasite sınırlandırmalarına son verileceği belirtildi. 65 yaş üstü ve 18 yaş altı toplu taşıma kısıtlamaları da sonlandı.

NARGİLE YASAĞI DEVAM EDİYOR

Nargile salonu olarak faaliyet yürüten iş yerlerinin kısıtlaması yeni karar alınıncaya kadar devam edecek, hiçbir iş yerinde nargile servisi yapılamayacak. (Haber Merkezi)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER