Yardımlaşmanın da Merkez’i

MERKEZ ORTAOKULU’NDA YÜRÜME ENGELİ OLAN ÖĞRENCİ İÇİN AKÜLÜ SANDALYE TESLİM TÖRENİ DÜZENLENDİ

Yardımlaşmanın da Merkez’i

Kastamonu Merkez Ortaokulu yönetimi ve öğretmenleri, kendi aralarında para toplayarak aldıkları akülü sandalyeyi, 2013 yılından beri yürüme engeli olan 10 yaşındaki öğrenciye hediye etti.

Çeşitli sosyal projelere imza atan Merkez Ortaokulu idarecileri ve öğretmenleri, yaptıkları sosyal yardımlarla takdir topladı. Hem hayırseverlerin, hem de eğitimcilerin desteği ile yaklaşık 4 yıldan beri yürüme engeli olan çocuklar için akülü sandalye bağışı yapan Merkez Ortaokulu, 6’ncı kez bir öğrenciyi daha sevindirdi. Orhan Şaik Gökyay Ortaokulu’nda öğrenim gören 10 yaşındaki 4’ncü sınıf öğrencisi Akın Akgül için Merkez Ortaokulu’nda akülü sandalye teslim töreni gerçekleştirildi. Törene okul yönetimi, öğretmenler, Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Özer Hızarcıoğlu, Dernek Başkan Yardımcısı Huriye Boyraz, hayrın gerçekleşmesinde aracı olan Pınar Sarıoğlu, öğrenciler, Akın Akgül ve ailesi katıldı. Tören sonrası duygulu anlar yaşayan Akın Akgül’ün annesi Hatice Akgül; “Sizler benim çocuğumun yüzünü güldürdünüz, Allah sizlerin de yüzünü güldürsün” dedi.

ÖZDEN; “YARDIMLAŞMA KÜLTÜRÜNÜ YAŞATMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Tören öncesinde açıklamalarda bulunan Merkez Ortaokulu Müdürü Halit Özden, okul olarak, yardımlaşma kültürünü devam ettirmeye çalıştıklarını belirterek şöyle konuştu; “Merkez Ortaokulu ailesi olarak öğrencimiz, öğretmenlerimiz, velilerimiz ile birlikte yıllardır akülü tekerlekli sandalyeye ihtiyacı olan gerek okulumuzda, gerekse Kastamonu’daki ihtiyacı olan bireyler için aramızda para toplayıp, yardım gerçekleştiriyoruz. Bu 6’ncı sandalyemiz olacak. Biz aslında sandalyemizi pandemi öncesinde almıştık ancak teslim edeceğimiz bireye başka bir hayırsever tarafından sandalye verildiği için biz teslim edememiştik. Biz de sosyal medyada ihtiyacı olan aileyi gördük ve destek olmak istedik. Bu süreçte yardımı olan, destek evren, velilerimize öğretmenlerimize teşekkür ediyorum. Biz Türk Milleti olarak yardımsever bir milletiz. İhtiyacı olana ihtiyacı olduğu anda yardım etmeyi kültürümüz gereğince benimsiyoruz. Okul olarak da bu kültürü yaşatmaya çalışıyoruz. Hem öğretmenlerimizle hem öğrencilerimizle bu alışkanlığın devam etmesi için elimizden geleni yapıyoruz. İnşallah faydalı bir çalışma yapmışsızdır arkadaşımızda bu hizmetten yararlanır.”

BOYRAZ; “GÜZELLİKLER PAYLAŞTIKÇA ÇOĞALIYOR”

Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkanı Özer Hızarcıoğlu, okul yönetimine teşekkür ederek süreci şöyle anlattı; “Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz. Akın’ın yakınlarıyla iletişime gittik. Hastanede kontrolleri yapıldı. Tekerlekli akülü sandalye kullanmasında herhangi bir sakınca olmadığı tespit edildi. Bizler de akabinde duyurumuzu yaptık. Sağ olsunlar hocamız hemen duruma müdahil oldular ve konunun hızlıca çözümünü sağladılar. Tekrardan emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.”

Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Huriye Boyraz ise; “Kastamonu’da Özel Bireyler ve Aileleri Dayanışma Derneği olarak özel bireyin ihtiyacı dahilinde insanların bizleri aramaları bize güven sağlamaları bizi çok mutlu ediyor. Güzellikler paylaştıkça çoğalıyor. Bunun için Merkez Ortaokulumuza çok teşekkür ediyoruz. Aile için bir akülü sandalye 134 14 bin TL. Zaten insanların yaşam şartları zor, hayatları zor. Okula devam eden başarılı zeki bir öğrencimiz Akın. Bu da hayatını kolaylaştıracak çok şükür. Ailemize güle güle kullansınlar, hayırlı olsun diyoruz. Müdürümüze okul personeline, emeği geçen herkese çok teşekkür ediyoruz” dedi.

AKGÜL; “ALLAH DA SİZİN YÜZÜNÜZÜ GÜLDÜSÜN”

Teslim töreni sonrasında düşüncelerini dile getiren Akın Akgül’ün babası Mevlüt Akgül; “Akın, 2013 yılından beri bu şekilde. Şuan 4’ncü sınıfta. Orhan Şaik Gökyay Ortaokulu’nda öğrenim görüyor. Baba olarak çok sevinçliyim, heyecanlıyım. Bizim için çok zor olan zamanlar oluyordu. Zor anlarımızda bunu kullanacağız. Annesi bırakıyordu okula, o getirip götürüyordu. Eşim için biraz daha rahatlık oldu. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

10 yaşındaki Akın Akgül’ün annesi Hatice Akgül ise, tören esnasında duygulu anlar yaşayarak düşüncelerini şöyle dile getirdi; “Tüm vesile olanlara çok teşekkür ediyorum. Çocuğumuz yüzünü güldürdünüz, Allah da hepinizin yüzünü güldürsün. Ben çocuğumun böyle olmasından asla şikâyetçi değilim. Allah bizi bu çocuklarımızla imtihan etmiş, onlar bizim öte dünya da şefaatçimiz olacaklar, biz onlara baktığımız sürece. Bu çok ayrı bir duygu. Rabbim bin kere razı olsun. Benim oğlumun yüzünü güldürdünüz. Çok sağ olun. Tüm vesile olan herkesten Allah razı olsun.” (CNGHaber.com)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER