banner29
24 Mart 2019 Pazar

Yardım TIR’ları yola çıktı

İHH İnsani Yardım Vakfı Kastamonu Şubesi’nin organizasyonunda Kastamonulu vatandaşların katkıları ile toplanan 3 TIR dolusu yardım dün Suriye’ye gönderilmek üzere yola çıktı.

28 Mart 2018 Çarşamba 11:05
Yardım TIR’ları yola çıktı
 

   İHH İnsani Yardım Vakfı Kastamonu Şubesi’nin organizasyonunda Kastamonulu vatandaşların katkıları ile toplanan 3 TIR dolusu yardım dün Suriye’ye gönderilmek üzere yola çıktı. 
Kuzeykent Ulu Cami önünde Belediye Başkanvekili Eşref Can, İHH İnsani Yardım Vakfı Kastamonu Şube Başkanı Mücahit Dağdelenoğlu ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile Suriye’ye gönderilen yardım TIR’larının ikisinde hastanelerde kullanılmak üzere sıhhi malzemeler bulunuyor. Diğer TIR’da ise yaklaşık 500 çuval un bulunuyor.
Batı medeniyetinin, İslam dünyasının her noktasında Müslüman kanı içtiğini söyleyen Mücahit Dağdelenoğlu şunları söyledi; “Özellikle son 7 yıldır Suriye’de Müslüman kardeşlerimiz her gün kapitalist, emperyalist düzenin dişlileri arasında katlediliyorlar. Şam’da, Doğu Guta’da, Halep’te, İdlip’te, Azez’de, Cerablus’ta, Rakka’da ve Suriye’nin hemen hemen her bölgesinde her gün bir katliam yaşanıyor. Her gün bir dram var. Artık o noktaya getirdikler ki savaşın kendi kurallarından çıkıp kimyasal silahlarla insanları katlediyorlar. Batı medeniyetinin yapmış olduğu bu vahşice katliama dur diyebilen ve diyebilecek olan tek millet biziz. Bizim millet olarak oradaki mücadeleye destek olma zarureti doğruyor. Tabi ki askerimiz orada şahadete koşacak, cihat edecek ve orayı yeniden bizim Müslümanların toprağı eyleyecek. Bizde buradan askerimize, orada hak rızası için cihat edenlere, bölgeyi savunan kardeşlerimize yardımcı olmak bizim Kastamonu’da ve dünyanın çeşitli yerlerinde bulunan Müslümanların görevidir. Bu şuurla Kastamonulu vatandaşlarımız bize desteklerini ulaştırıyorlar. Bizde emanete sahip çıkarak bu emaneti en iyi şekilde kardeşlerimize ulaştırabiliriz derdi ile bu çalışmaları yapıyoruz. Bugün buradan 3 tane yardım TIR’ı gidiyor. Bu yardım TIR’ları bizim Reyhanlı’daki lojistik merkezimize gidecek. 2 TIR’da sıhhi malzemelerimiz var. Hastanelerde kullanılan sedyeler, dolaplar ve sıhhi malzemeler mevcut. Bir TIR’ımızda da 500 çuvala yakın unumuz var.”
Mücahit Dağdelenoğlu’nun konuşmasının ardından 3 TIR dualarla yola çıktı.
Serkan Horuz  

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV