'Yanınızda üç kişiyle gelmeyin'

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, artan vakalar sonrasında hayati uyarılarda bulundu

'Yanınızda üç kişiyle gelmeyin'

 

 

KEAH BAŞHEKİMİ HASTANEDE GEREKSİZ KALABALIKLAR OLUŞTUĞUNA DİKKAT ÇEKTİ;

'Yanınızda üç kişiyle gelmeyin'

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, artan vakalar sonrasında hayati uyarılarda bulundu. İlimizdeki hızlı vaka artışına dikkat çeken Ergül, “Kıymetli Kastamonululardan isteğimiz, gerekmedikçe evlerinden çıkmamaları ve yoğun insan kalabalıklarından uzak durmalıdırlar” dedi. Hastaneye aşı ve test için gelenlerin dahi yanında üç kişiyle geldiklerine dikkat çeken Ergül, gereksiz kalabalıklar oluşturmanın fayda sağlamayacağını kaydetti.

 

KEAH Başhekimi Prof. Dr. Zafer Ergül, il genelindeki vaka sayılarının hızla arttığına vurgu yaparak, ''Biz sağlıkçılar; tüm enerjimizle, gece gündüz pandemiyle savaşıyor, elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Fakat bu virüsten korunmak vatandaşlarımızın elinde. Gerekmedikçe evlerinden çıkmamaları, randevu almadan, çok acil bir rahatsızlık yoksa hastaneye gelip yoğun kalabalıklar oluşturulmamalı. Kalabalık ortamlardan mutlaka uzak durun. Vatandaşlarımız aşı olmaya, test yaptırmaya gelirken dahi, hastaneye en az üç kişi de  yanında gelerek hastanelerde büyük bir kalabalık yaratılıyor.Bu kalabalıkları azaltmamız gerekiyor.Normal servisler ve yoğun bakımlarımız çok yoğun, normal servisler ve genel yoğun bakım servislerimizi covid'e çevirirken ek yoğun bakım üniteleri de açtık'' dedi.

Hastanenin belli bir kapasitesi olduğuna dikkat çeken Başhekim Ergül, ''Dolayısıyla Kastamonulu hemşerilerimizden bize destek olmalarını rica ediyoruz.Bilindiği üzere poliklinik hizmetleri yanında aşı hizmetlerini de verdiğimiz için hastane içi  kalabalık miktarı artıyor.Hep beraber bu enfeksiyon kaynaklarını azaltmamız gerekiyor. Bu virüsü hep birlikte yeneceğiz. Gerekmediği sürece evden dışarı çıkmayalım. İnsan kalabalığının olduğu ortamlardan mutlaka uzak duralım.  Bu virüsten korunmak bizim elimizde. İnsan kalabalıklarını  seven virüse karşı kalabalıklardan uzak durup maske mesafe ve hijyene dikkat ederek  korona savaşını birlikte kazanmalıyız'' diye kaydetti. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 07 Nisan 2021, 10:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER