Yangınzede üreticilere tohum desteği

KASTAMONU merkeze bağlı 14 haneli Tepeharman Köyünde geçtiğimiz günlerde çıkan yangın sonucu ev, ahır ve ambarları yanan 4 üreticiye tarımsal üretimlerine devam edebilmesine katkı sağlamak amacıyla, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından sertifikalı bin 500 kg buğday ve bin 500 kg arpa tohumu dağıtımı yapıldı

Yangınzede üreticilere tohum desteği

 

KASTAMONU merkeze bağlı 14 haneli Tepeharman Köyünde geçtiğimiz günlerde çıkan yangın sonucu ev, ahır ve ambarları yanan 4 üreticiye tarımsal üretimlerine devam edebilmesine katkı sağlamak amacıyla, Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından sertifikalı bin 500 kg buğday ve bin 500 kg arpa tohumu dağıtımı yapıldı.

11 Kasım 2020 tarihinde köy ve tarımsal alanlarda oluşan hasarı yerinde inceleyen Tarım ve Orman İl Müdürü Fatih Önlem, tohum desteği ile ilgili yaptığı açıklamada; “Çiftçilerimizin tarımsal üretimlerini devam ettirmelerinin çok önemli. Yangın nedeniyle ev ve ambarları yanan üreticilerimizin tarımsal faaliyetlerine devam etmelerine ve yaralarını sarmalarına yardımcı olmak için Müdürlüğümüzce sertifikalı 1500 kg buğday ve 1500 kg arpa tohumu tedarik ettik. Üreticilerimize hayırlı olsun der ve her zaman üreticilerimize elimizden geldiğince destek vermeye devam edeceğiz” dedi. (Bülten)

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2020, 12:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER