“Yalnız değilsiniz”

HAK-İŞ Konfederasyonu Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Çağlı, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki (KEAH) doktora saldırı olayı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu

“Yalnız değilsiniz”

HAK-İŞ Konfederasyonu Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Çağlı, Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki (KEAH) doktora saldırı olayı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Hastaları şifa dağıtmaya çalışan sağlık çalışanlarına, dün olduğu gibi bugün de şiddet uygulandığını ifade eden Çağlı, saldırıyı nefretle kınadıklarını dile getirdi. Sağlık çalışanlarının her daim yanında olacaklarını söyleyen Çağlı, bu tip saldırıların cezasız kalmaması gerektiğini vurguladı.

“ŞİDDET DEVAM EDİYOR”

KEAH’ta meydana gelen doktora şiddet olayı ile ilgili konuşan Çağlı,  “Hastanemizde bu zor pandemi günlerinde şifa dağıtmak hastalara derman olmak, derman bulmak, tedavi etmek üzere çalışan sağlık çalışanlarımıza dün olduğu gibi bugün de şiddet uygulanmaya devam ediliyor. Sağlık Bakanlığının devletimizin tüm yasal önlemlerini almasına ve cezaların artırılmasına rağmen şiddet devam ediyor. Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanemizde görev yapan şifa dağıtmak için canla başla çalışan sevilen doktorumuz Fatma Akyel çirkin bir saldırıya uğramıştır. Bizler HAK-İŞ Konfederasyonu olarak bu tip saldırıları nefretle kınıyoruz. Sağlık dağıtan bir doktorumuzun görevi başında darp edilmesi şiddete maruz kalmasının affedilir hiç bir mazereti olamaz” dedi.

“BU TİP SALDIRILARIN CEZASIZ KALMAMASINI İSTİYORUZ”

Doktor Fatma Akyel’e geçmiş olsun dileklerini sunan Mustafa Çağlı, bu tarz saldırıları her zaman nefretle kınadıklarını dile getirdi. Çağlı, şunları söyledi; “Bu tip saldırıları nefretle kınıyor. HAK-İŞ olarak tüm sağlık çalışanlarımızla beraber dimdik yanında olduğumuzu kendilerine belirtmek istiyoruz. Sağlımız için çalışan yönetici, doktor, hemşire; klinik destek, güvenlik, yardımcı personellerimiz, her gün bu tip saldırı sözlü taciz gibi bir sürü saldırıya uğramaktalar. Toplum olarak sağlık çalışanlarımıza yapılan bu tip saldırıların cezasız kalmamasını istiyoruz. Bu tip saldırılar sağlık çalışanlarımızı yıldırmaz onlarında morale motivasyona ihtiyacı var. Bu pandemi döneminde sevdiklerinden ayrı bizlere hizmet ettiler. 6 ay çocuklarını göremeyen evine gidemeyen sağlık personeline bu tip saldırıların yapılmasını nefretle kınıyor hak ettiği cezaların verilmesini istiyoruz.”

“SAĞLIKTA ŞİDDETE HAYIR DİYORUZ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın şiddete maruz kalan sağlık çalışanlarına sahip çıktığını belirten Başkan Mustafa Çağlı, “Şiddetin saldırıların önlenmesi için bizlerde üyelerimizin sağlık çalışanlarının yanındayız. Burada vatandaşlarımıza büyük görevler düşmektedir sağlık hizmeti aldığımız sağlık çalışanlarına sahip çıkmaya davet ediyoruz. Sağlıkta şiddete hayır diyoruz. HAK-İŞ Konfederasyonu olarak tüm sağlık çalışanlarına başta saldırıya uğrayan Dr. Fatma Akyel olmak üzere geçmiş olsun diyoruz. Yalnız değilsiniz” ifadesini kullandı. (Bülten)

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER