YAKIN ZAMANDA UÇAK SEFER SORUNU ÇÖZÜLMÜŞ OLACAK

İl Genel Meclisi (İGM) Temmuz ayı toplantısı öncesi AK Parti İl Binasında yapılan Grup Toplantısında konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu gündemini değerlendirdi. Kastamonu Havalimanı’nın verimli çalışmasını arzu ettiklerini ifade eden Doğan Ünlü, “Bu konuda Pegasus ile de görüşmeler gerçekleştirdik. İlimize Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ek bir sefer yapılması konusundaki taleplerimizi onlara da ilettik” dedi.

YAKIN ZAMANDA  UÇAK SEFER SORUNU  ÇÖZÜLMÜŞ OLACAK

 
 

İl Genel Meclisi (İGM) Temmuz ayı toplantısı öncesi AK Parti İl Binasında yapılan Grup Toplantısında konuşan AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü, Kastamonu gündemini değerlendirdi. Kastamonu Havalimanı’nın verimli çalışmasını arzu ettiklerini ifade eden Doğan Ünlü, “Bu konuda Pegasus ile de görüşmeler gerçekleştirdik. İlimize Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ek bir sefer yapılması konusundaki taleplerimizi onlara da ilettik” dedi.

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na yapılan ziyareti değerlendiren Ünlü, “Bakanlığımız ile yapacağımız Kastamonu Günleri’nde ilimize ve ilçelerimize birçok kazanım elde etmiş olacağız. Bu yakın zaman diliminde gerçekleşecek. Milletvekilimiz Metin Çelik, İGM Başkanımız Güray Parçal ile birlikte Tarım ve Orman Bakanımız Dr. Bekir Pakdemirli’yi ziyaret ettik. İlimiz adına çok verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Kastamonu tartımı ile ilgili, ormancılığı ile ilgili ve DSİ ile ilgili ilimizde yapılan yatırımlar, ilimizin istek ve taleplerini sayın bakanımıza ilettik. Tarımla ilgili de bizim üzerinde hassasiyetle durduğumuz sarımsak ve siyez bu iki değerli tarımsal ürünümüz ile ilgili pazarlama konusunda ki bu haksız rekabetin ortadan kaldırılması gerektiğinden söz ettik. Üretim yapılan diğer tarımsal ürünler ile ilgili destek taleplerimizi de sunmuş olduk. Bu taleplerimiz doğrultusunda önümüzdeki günlerde iki tane Genel Müdürümüz olan Bitkisel Üretim Genel Müdürü ve TİGEM Genel Müdürü yakın bir süreçte ilimize ziyarette bulunacaklar. Siyez ve sarımsak ile ilgili çalışmalarını da burada yürüteceğiz ve bir başlangıç olacak. Genel Müdürlerimiz geldiğinde de Taşköprü’nün kendi öz tohumunun korunması, satılması, ekilmesi ve yaşatılmasıyla ilgili bir çalışmada yer alacak. Düşüncemiz dışarıdaki ürünlerden ziyade tek olarak Kastamonu sarımsağının satılması. Has ve öz sarımsağımızın satışıdır. Onun dışındaki sarımsaklarla olmamalıdır. Bunlarla ilgili cezai müeyyideler var. Üreticimize Taşköprü sarımsağıyla ilgili teşvikleri yapmalıyız. DSİ ile ilgili de ilimizde yapımı devam eden önemli barajlarımız var, Kırık barajı, Obrujak barajı, Araç ve göletler devam ederken bunlarla ilgili çalışmaların hızlandırılması ile ilgili taleplerimizi ilettik. Aynı gün yine Ulaştırma ve Alt Yapı Bakanımız Adil Karaismailoğlu’nu ziyaret ettik. İnebolu yolu ve Kırık Tüneli’nde yüklenici firma tarafından yakın zaman içinde çalışmalara başlanacak. Diğeri ilçelerimiz ile ilgili bağlantı yolları ile ilgili yine talep ve isteklerimizi de bakanımıza ilettik.

“HAVALİMANINI YAŞATMAK HEPİMİZİN SORUMLULUĞUNDA”

Bakanlığı ilgilendiren son dönemlerde de gündem de olan bir konu var. Havalimanımızdaki Türk Hava Yolları’nın seferlerinin ertelenmesi ile ilgili. Biz burada da bakanımıza, bu pandemi sürecinde de bu ertelemenin bir an önce bitirilerek THY’nin uçak seferlerinin başlaması ile ilgili talebi ilettik. Biz oraya gittiğimizde Eylül ayına ertelendiğini biliyorduk. Birilerinin söylediği gibi biz konuyu bilmeden sayın bakanımıza gitmedik, biz dersimize iyi çalıştık, biz ilimizin sorunlarını, taleplerini iyi biliyoruz, dersimize iyi çalışıyoruz. Biz oraya gittiğimizde Eylül ayına ertelendiğini çok net olarak biliyorduk, biz bunun geri alınması ile ilgili taleplerimizi bakana ilettik. Bakanımızda bu konu ile ilgili bir çalışma yürütüyorlar. Bu konuda yakın süreçte de bir cevap vermiş de olacağız. CHP’nin İl Başkanının değdiği gibi değil, biz sorunu yerinde, zamanında ve bakanımıza Kastamonu’daki siyaset yapmanın sorumluluğu bilinciyle hareket ederek istek ve taleplerimizi net olarak ifade ettik. Biz konunun takipçisiyiz. Konu ile ilgili de son derece hassas bir şekilde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bakanımız da pandemi sürecini gözeterek en yakın zamanda sefer sayılarındaki THY ile ilgili sorunu da çözülmüş olacak. THY tarafından da bu pandemi süreci zorlu geçiyor. Yurt dışı uçuşların bir çoğu gerçekleşmediği için yurt içi uçuşlarda da bu dengeyi oluşturmak adına onlarda planlama yapıyorlar. Bizim en önemli sorunlarımızdan biri uçak seferlerimizin hava muhalefeti nedeniyle iptal edilmesi. Bununla ilgili de CAT2 denilen sistemin havalimanımızın yapılmasını talep ettik. Bu sistem hayata geçtiğinde uçak seferlerinin iptalini en aza indirmiş olacağız. Bu konuyu takip edeceğiz. CAT2’yi havalimanına kazandırdığımız zaman bu sorunu da minimuma çekmiş olacağız. AK Parti iktidarı döneminde yapılan Kastamonu Havalimanı’nın daha çok verimli çalışmasını biz arzu ediyoruz. Bu konuda Pegasus ile de görüşmeler gerçekleştirdik. İlimize Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ek bir sefer yapılması taleplerimizi onlara da ilettik. CHP Milletvekili ve İl Başkanı hangi Bakana, hangi sorunu ilettiğimizden bahsediyor, havalimanının kapanacağını söylüyorlar. AK Parti iktidar döneminde yapılan havalimanın daha verimli kullanımı ile ilgili bugüne kadar ne yaptınız? Hangi katkıyı sağladınız? Uçağa kaç sefer bindiniz? Şimdi konuşuyorlar. Konuşmakla bu işler olmuyor. AK Parti döneminde yapılan havalimanını yaşatmak hepimizin sorumluluğunda. Havalimanımızı halkımızla birlikte kullanarak, daha da geliştirmek zorundayız. Bu bizim hepimizin sorumluluğu.

“BUNLAR HER ŞEYİ ŞAKA ZANNEDİYOR”

Bir de bunlar her şeyi şaka zannediyorlar. Havalimanını AK Parti yapacak dediğimizde de şaka zannediyorlardı. Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli’ni şaka zannediyorlardı. Şehrimize doğalgaz gelecek denilince de şaka zannediyorlardı. Üniversitemizi ilimize kazandıracağız dediğimizde de şaka zannediyorlardı. Bugün için ülkemiz ve ilimize yapılan yatırımları şaka zannediyorlar. Niye şaka zannediyorlar? Baktığınız da onların hayalleri çok geride kaldı. Onun için bizim yaptığımız çalışmaları şaka zannediyorlar. Şöyle bir gerçek var, AK Parti bu tür şakaları onlara yapmaya devam edecek, bu tür yatırımları yapmaya devam edecek. Onlar şaka zannedecekler, bizler gerçekleri yapmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

ÜNLÜ’DEN İTHAL SEÇMEN İDDİASI

CHP İl Başkanı Hikmet Erbilgin’in “MHP ve AK Parti yapışık ikizler” ifadesinden söz eden Ünlü, “Evet AK Parti ve MHP ülkemizin menfaati ve bekası için yapışık ikiz gibi ülkeye hizmet etmeye devam ediyorlar. CHP’nin yapışık ikizleri kim? Biz onları iyi biliyoruz. Halkımızda çok iyi biliyor. Bir de kendilerinin yapışık ikizlerini açıklasınlar. Doğanyurt ve Azdavay belediyelerine atıfta bulunuyorlar. Kendi belediyelerine bakmıyorlar. Cide, Araç, Daday çok iyi çalışıyormuş. Cide’de bizim dönemizde alınan araçları satmaya başladılar. Daday Belediyesi’nde de vahim bir durum var. Daday’da seçim döneminde il dışından ithal seçmen getirdiler. Bursa’dan, İzmir’den; Dadaylı olmayan ama Daday’ın yönetimini seçecek ithal seçmen getirdiler. Adreslerde bulunamadılar. Bu seçmenler sadece seçimden seçime geliyorlar. Daday’da oy kullanıyorlar. Daday’da ikamet etmiyorlar. Aslında bu Daday halkının iradesine vurulmuş bir darbedir. Bir ayıptır, züldür. 200’e yakın seçmeni dışarıdan getirerek, seçim kazandıklarını zannediyorlar. Daday halkımız bunu bilsin. Daday halkını belki bir kez kandırabilirsin, bir daha kandıramazsın. Daday Belediye Başkanı yine seçim öncesinde halkı kandırdı. ‘Pazar yeri yapıyorum’ dedi, göstermelik temel attı. Temel şu anda havuz oldu. Seçmeni orada kandırdı. Bunların işi bu zaten. Araç’ta belediye başkanı seçildikten sonra 5 Milyon TL daha borcunu arttırdı. Temizlik işlerini yapamaz duruma gelmiş belediye. Önceki dönemki yapılandırmayı bozdular ve belediyenin şu anda 2 Milyon TL zararı var. Bunlar nasıl çalışıyorlar? Ne yapıyorlar? Bir arpa boyu yol gitmediler. AK Parti belediyelerine bakın. Bugün hepsi mükemmel bir şekilde çalışıyor. Yatırımlar geliyor. Kendileri özverili bir şekilde çalışıyorlar. Zaten ilçeye girdiğinizde hangi belediye olduğunu sormanıza gerek yok. AK Parti belediyesi ile diğer belediyeler belli oluyor” şeklinde konuştu.

“BALTACI, BAL YAPMAYAN ARI”

CHP İl Başkanı Erbilgin’in siyasette tasfiye ifadelerine de değinen Ünlü, “Burada benim ve sayın Milletvekilimiz Metin Çelik ile ilgili tasfiyeden bahsediyor. Bunu sen bilemezsin. Sen git kendi partine bak. Allah bilir, insanların gelecekte nerede olacağını. Biz senin de il başkanı olmak için, kongre delegeleriyle, Baltacı ile birlikte hangi fırıldakları çevirdiğinizi çok iyi biliyoruz. Hasan Baltacı’da diyor ki, Hakkı Köylü vekilimiz toplantılara katılmıyor. Senin haddine değil. Pandemi süreci geçiyoruz bu süreç içinde hem yaş itibariyle hem de kronik rahatsızlığından dolayı çalışmalara katılamıyor olabilir. Bunu bir eleştiri boyutuna getirerek ortaya atmak insanlığa yakışmaz, netice itibariyle vekilimiz hem kamuda çalıştığı dönem de hem de siyasi hayatında memleket, ülkesi ve milleti için özverili bir şekilde bugüne kadar çalışmalarını yürütmüştür ve yürütmeye devam edecektir. AK Parti’nin de kadroları bu çalışmaları yapmaya devam eder. Komisyonlar güzel bir şekilde çalışıyor, devam ediyor. Bu zaten parti üst organlarımızın bildiği bir konuda AK Parti içindeki bir konuyu yerine getirerek insanlık dışı yaptığı söylemi halkın takdirine bırakıyoruz. Özellikle COVİD sürecinde hepimiz belli yaş grubundaki insanları korumadık mı, onlar için önlemler almadık mı? Onların önlemini almak bizim sorumluluğumuzda, onları hastalıktan uzak tutmakta ülkemizin sorumluluğunda. Hasan Baltacı toplantılara katılıyor da ne oluyor? Ankara’da o koltuklarda kimlerle saf tutuyor, yaptığı siyasi çalışmaları hangi partiyle birlikte, hangi partinin milletvekilleriyle birlikte yürütüyor? Kiminle kol kola giriyor? İl Başkanı demiş ki, ‘Hasan Baltacı arı gibi çalışıyormuş.’ Bal yapmayan arı. Halk arasında bir tabir var, şey arısı denir. Ancak onu demeyeceğim” açıklamasında bulundu.

Tuğçe Yerdelen

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2021, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER