Virüs sırası!

Pandemi bitsin istiyoruz, ama kalabalıktan kaçamıyoruz

Virüs sırası!Kastamonu'da korona virüs vaka sayıları hızla artarken, vatandaşlar da yasağın ardından ilk günde banka sıraları ve meydanlarda yerini aldı. Yoğun kalabalıklar oluşurken,  sosyal mesafeyi dikkate alan vatandaş sayısı da azınlıktaydı.

Son zamanlarda artan koronavirüs vakaları nedeniyle İçişleri Bakanlığı tarafından tüm ülke genelinde bazı tedbirler hayata geçirildi. Hafta sonu sokağa çıkma yasağı getirilirken, hafta içi de saat uygulamaları gündeme geldi. 65 yaş üzeri ve 20 yaş altı sokağa çıkma kısıtlamaları ise hala sürüyor. Yaşanan koronavirüs vakalarındaki artışın ve salgının engellenmesi amacıyla getirilen bu kısıtlamalara ülke genelinde uyum gösteriliyor.

Kastamonu'da ilk koronavirüs vakasının görülmesi sonrasında vaka sayılarındaki artış Haziran ayı itibariyle düşüş göstermişti. Eylül ve Ekim aylarında yeniden yükselen vakalar neticesinde şehir genelinde çeşitli tedbir uygulamaları gerçekleştirildi. Bazı ilçelerde kaymakamlıklar akraba ziyaretlerine de yasak getirdi. Yaşanan koronavirüs vakalarındaki artış dolayısıyla vatandaşların çoğunluğu tedbirlere uyum gösterirken kalabalıklar hala devam ediyor. Kalabalık ortamlarda maske tedbiri konusuna riayet edilirken, sosyal mesafenin çok da önemsenmediği dikkatlerden kaçmadı. Nasrullah Meydanı'ndaki kalabalık ve banka kuyruklarındaki yoğunluk neredeyse koronavirüs vakalarının olmadığı eski günleri hatırlattı. (Haber Merkezi) 
Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2020, 10:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER