banner38

banner39

banner46

banner47

banner29
17 Şubat 2019 Pazar

VALLA KANYONU’NDA 4 KİŞİ KAYBOLDU

Pınarbaşı ilçemizde dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak gösterilen Valla Kanyonu'na giren gruptan ayrılan ve beklenen saatte kanyondan çıkmayan 4 kişiye jandarma ekipleri kısa sürede ulaştı.

07 Ağustos 2018 Salı 09:15
  VALLA KANYONU’NDA  4 KİŞİ KAYBOLDU
Pınarbaşı ilçemizde dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak gösterilen Valla Kanyonu'na giren gruptan ayrılan ve beklenen saatte kanyondan çıkmayan 4 kişiye jandarma ekipleri kısa sürede ulaştı.

Pınarbaşı Kaymakamlığı, Pınarbaşı Belediyesi ile Kanyon ve Doğa Sporları Araştırma Derneği iş birliğinde düzenlenen 2. Türkiye Kanyon ve Doğa Sporları Festivali kapsamında gruplar tarafından Valla Kanyonu'na girildi. 

İlçeye bağlı Muratbaşı Köyü’nden önceki gün kanyona giriş yapan grupların, dün belirlenen zamanda çıkış yapmasının ardından, gruplarından ayrılan 4 kişinin kanyondan çıkış yapmadığı fark edildi.

Durumun ilgililere bildirilmesi üzerine, Jandarma, Kastamonu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ile Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE) ekiplerince arama kurtarma çalışması başlatıldı.

KANYONDA AYAĞI KIRILAN KİŞİYİ SIRTINDA

TAŞIRKEN DÜŞEREK YARALANDI

Arama kurtarma çalışmaları kapsamında kanyonda iki yaralının olduğu ihbarını alan AFAD ve UMKE ekipleri, kanyona giriş yaparak yaralı Erdal B. ve Mehmet Ç.’yi, kanyondan çıkardı.

Kanyona giren Erdal B'nin (40) dengesini kaybedip düşmesi sonucu ayağında kırıklar oluştu. Yaralıyı sırtına alarak kurtarmaya çalışan Mehmet Ç.'nin (44) de düşmesi sonucu bacağı kırıldı. Yaralanan iki kişi kanyondan UMKE ve AFAD ekiplerinin yardımıyla çıkarıldı. Cide Devlet Hastanesi'ne götürülen yaralılardan Mehmet Ç. UMKE ekiplerince Kastamonu Devlet Hastanesi'ne, Erdal B.’de Azdavay Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Öte yandan Mehmet Ç.'nin Cide Belediyesinde görev yaptığı festival kapsamında Pınarbaşı ilçesine görevlendirildiği öğrenildi. (aa-iha)

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV