Valiler Kararnamesi ile Yaşar Karadeniz Manisa’ya atandı KASTAMONU’NUN YENİ VALİSİ AVNİ ÇAKIR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile 41 ilin valisi değişti.

 Valiler Kararnamesi ile Yaşar Karadeniz Manisa’ya atandı  KASTAMONU’NUN YENİ  VALİSİ AVNİ ÇAKIR

 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararları ile 41 ilin valisi değişti.

Buna göre, 18 ile yeni vali ataması yapılırken, 23 ilin valisi yer değiştirdi. 17 ilin valisi mülkiye başmüfettişi olarak merkeze alınırken, Muğla Valisi Esengül Civelek ise Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olarak atandı.

YAŞAR KARADENİZ, MANİSA VALİSİ OLARAK ATANDI

Karara göre; 3 Mart 2017 tarihinde Valilik makamına oturan Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Manisa Valiliğine, Mülkiye Başmüfettişi Avni Çakır ise Kastamonu Valiliğine atandı.

Ayrıca bir dönem Kastamonu’da da görev yapan Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş mülkiye başmüfettişliğine atanarak merkeze alındı.

AVNİ ÇAKIR KİMDİR?

1968 yılında Aksaray’da doğdu. İlk Orta ve Lise tahsilini Aksaray’da tamamladı. 1989 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu. 1990 yılında Tekirdağ Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği mesleğine başladı. Sırası ile Manisa/Selendi ve Bolu/Kıbrısçık ilçesinde Kaymakam Vekilliği, Sivas/Akıncılar, Kars/Akyaka ve Yozgat/Çayıralan ilçelerinde Kaymakamlık görevinde bulundu. 2002 yılında Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığında Mülkiye Müfettişi olarak göreve başladı. 2003 yılında Mülkiye Başmüfettişi oldu. 21 Haziran 2017 tarihli ve 30103 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 2017/261 sayılı kararname ile atandığı Bakanlık I. Hukuk Müşavirliği görevine 28 Haziran 2017 tarihinde başladı.

1992 yılında Kaymakam Adayı iken yabancı dil ve mesleki eğitim amacıyla 8 ay süreli İngiltere’de bulundu. 2010 yılında Mülkiye Başmüfettişi iken İçişleri Bakanlığınca 6 ay süre ile gönderildiği A.B.D.’de Northern Illinois University’de Kamu Yönetimi ve Liderlik konusunda eğitim aldı. Gerek Kaymakamlık gerekse Mülkiye Müfettişliği görevleri sırasında değişik konularda 20’den fazla hizmet içi eğitim çalışmasına katıldı.

Aynı zamanda Türk İdareciler Derneği Yönetim Kurulu üyesi olan Avni Çakır evli ve 2 çocuk babası olup iyi derecede İngilizce bilmektedir. 

Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2020, 10:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER