banner38

banner46

banner47

25 Mayıs 2020 Pazartesi

VALİ YARDIMCISI TAŞ, MUHTARLARI DİNLEDİ

İçişleri Bakanlığının gönderdiği genelgeler doğrultusunda gerçekleşen Halk ve Muhtar Buluşmaları, Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda dün Kastamonu Vali Yardımcısı Mustafa Taş başkanlığında yapıldı.

01 Mayıs 2019 Çarşamba 10:38
 VALİ YARDIMCISI TAŞ, MUHTARLARI DİNLEDİ
 

İçişleri Bakanlığının gönderdiği genelgeler doğrultusunda gerçekleşen Halk ve Muhtar Buluşmaları, Halk Eğitim Merkezi Toplantı Salonu’nda dün Kastamonu Vali Yardımcısı Mustafa Taş başkanlığında yapıldı.

Mahalle ve köy muhtarları, vatandaşlar ve kurumların temsilcilerinin yer aldığı toplantıda talepler, sorunlar ve çözüm önerileri dile getirildi.

Toplantı hakkında bilgi vererek açılış konuşmasını yapan Vali Yardımcısı Mustafa Taş, “Yeni seçilen muhtarlara hayırlı olsun diliyorum. Gelemeyen muhtarlarımızda var. Bu vesile ile toplantıya katılanlara teşekkür ediyorum. Muhtarlarımızın sorunlarını dile getirilmesini rica ediyorum” dedi.

YAPICIOĞLU: ALLAH UTANDURMASIN

Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu Kastamonu Muhtarlar Derneği Başkanı Muammer Yapıcıoğlu, yapılan seçimlerde yaklaşık 76 muhtarın yenilendiğini ifade etti. Yapıcıoğlu, şöyle konuştu: “Muhtarlarımız İl Özel İdaremiz ve diğer kurumlardan hizmet beklemektedir. Yeni seçilen ve mevcut muhtarlarımızı Allah utandırmasın.”

KARANDI: DERE ISLAH ÇALIŞMASININ

TAMAMLANMASINI TALEP EDİYORUZ

Esentepe Mahallesi Muhtarı Recai Karandı ise, “Vatandaşlarımız bahçelerine yemiş ağacı dikiyor. Bu ağaçlar elektriğe değiyor. Tehlikeli olabilir. Ağaçlar budansın. Reşit Çubukçu İlkokulu’nun eski binası kötü amaçlı kullanılıyor. Oranın yıkılması için talepte bulduk, cevap da geldi ama yıkılmadı. Ayrıca mahallemizdeki derede ıslah çalışmasının tamamlanmasını talep ediyoruz” ifadelerini kullandı. 

BOYACI, AİLE HEKİMLİĞİ İSTEDİ

Honsalar Mahallesi Muhtarı Ramazan Boyacı da, mahallelerinin öncelikli sorununun Aile Hekimliği olduğunu söyledi. Mahallesine Aile Hekimliği açılmasını isteyen Boyacı, “Taleplerimiz isteklerimiz sürüyor. Kıymetli, görgülü ve turizme açık bir mahalledeyiz. Aile Hekimliğiyle ilgili talepte bulunuyoruz. Artık uyuşturucuyla mücadele edilmesini de talep ediyorum” dedi.

SAKALLIOĞLU: BAZI SOKAKLARA İTFAİYE GİREMİYOR

“Mahallemiz sit alanı ilan edildiğinden evlerimiz ne yapılabiliyor, ne yıkılabiliyor” diyen Kırkçeşme Mahallesi Muhtarı Tahsin Sakallıoğlu da, “3 kattan fazla izin verilmiyor. Mahallemdeki bin 150 hanenin 850’sinde oturan var. Bu yüzden ne müteahhitte verilebiliyor, ne yolları yapılabiliyor. Bazı sokaklarımıza itfaiye bile giremiyor. Buraların sit alanından çıkarılarak yapım izni verilmesini talep ediyoruz. Evlerin bir çoğu zaten yıkılmak üzere” şeklinde konuştu.

5 verici istasyonu için talepte bulunduklarını ama herhangi bir çalışma yapılmadığını ve telefonların çekmediğini ifade eden Ortaboğaz Köyü Muhtarı İhsan Çilingir ise, sorunlarının çözülmesini rica etti.

KÖROĞLU: BANA YARDIMCI OLUN

Ahlat Köyü Muhtarı Ahmet Köroğlu ise, “Yol, kanalizasyon yok. Yeniyim kimseyi bilmiyorum bana yardımcı olun” dedi. Budamış Mahallesi Muhtarı Hüseyin Karabacakoğlu’da, Karaçomak Deresi’nin ıslah edilmesi gerektiğini belirtti.

Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Muhtarı Metin Kuşçu’da mahallesindeki aydınlatılmayan yerlerin aydınlatılmasını ve levhaları eksik olan yerlerin tamamlanmasını talep etti.

DEĞİRMENCİ: ONKOLOJİ DOKTORU BİR TÜRLÜ GELMEDİ

Vatandaş Tahsin Değirmenci’de, “Benim 2 tane kanser hastam var. Kastamonu’da onkoloji doktoru yok. Ben bu konuyu sürekli dile getiriyorum ama ilimize bir türlü onkoloji doktoru gelmedi” şeklinde konuştu.

YAZI: ONKOLOJİ DOKTORU ÇOK AZ BULUNUYOR

Honsalar Mahallesi’nde uzun zamandır Aile Hekimliği açmayı düşündüklerini ancak uygun bir yer bulamadıklarını ifade eden İl Sağlık Müdürü Sadettin Yazı, şöyle konuştu: “Eski belediye binasından başka bir yer yok. Orası da mevcut aile hekimliğine 200 metre olduğundan açmak mümkün olmuyor. Aile hekimliği için bazı kriterler var. Bu kriterleri sağlayan bir yer bulduğumuzda açacağız. Onkoloji doktoru konusu da çok az bulunan bir alan. Türkiye genelinde bu sene atama bekleyen onkoloji doktoru hiç yoktu. Ankara ve İstanbul’da tedavisi başlayan hastalarımızın tedavileri ilimizdeki onkoloji bölümünde devam edebiliyor. Bunda bir sıkıntı yok. Her dönem onkoloji doktoru talep ediyoruz ama atama bekleyen onkoloji doktoru yok. Biz bunu sürekli takip ediyoruz. Getirmeye çalışıyoruz.”

DOLAPÇI: YIKIM VE TEMİZLİĞİ YAPILACAK

Reşit Çubukçu İlkokulu’nun eski binasının yıkım talebi çıktığını ifade eden İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Yaşar Dolapçı da, “Yıkım ve temizliği yakın zamanda yapılacak” dedi.

SİNSİ: KÖYDES PROGRAMI HENÜZ ÇIKMADI

2019 yılı KÖYDES programının henüz çıkmadığını belirten İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Nida Sinsi, “Nüfusa göre asfaltlama yapıyoruz. Kanalizasyonda da nüfus şartımız var” şeklinde konuştu.

GÜNDOĞAN: REVİZE İMAR PLANINI BEKLİYORUZ

DSİ 23’üncü Bölge Müdürlüğü Şube Müdürü Gökhan Gündoğan ise şunları belirtti: “2019 yılı yatırım programında Kastamonu’da tek yatırım programına giren tek işimiz Karaçomak Deresi’nin ıslah çalışması oldu. 10 Milyon TL bedelle yatırım programına girdi. İhalesini yapabilmek için yüzde 10’ununa ihtiyacımız var. Bunu talep ettik. Ayrıca revize imar planını bekliyoruz. Bunlar tamamlandığında bir sıkıntımız kalmayacak.”

Tuğçe Yerdelen

    Yorumlar

HAVA DURUMU
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
NAMAZ VAKİTLERİ
Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:
EN ÇOK OKUNANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
EN ÇOK YORUMLANANLAR
BUGÜN
BU HAFTA
BU AY
ARŞİV