VALi KARADENiZ, ŞENPAZAR’DA HALK TOPLANTISI DUZENLEDi

İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün genelgesi gereğince, vatandaşların talep, istek ve şikayetlerini almak üzere Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Başkanlığında Şenpazar ilçemizde ‘Halk Toplantısı’ gerçekleştirildi.

VALi KARADENiZ, ŞENPAZAR’DA  HALK TOPLANTISI DUZENLEDi

 

İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün genelgesi gereğince, vatandaşların talep, istek  ve şikayetlerini almak üzere Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Başkanlığında Şenpazar ilçemizde ‘Halk Toplantısı’ gerçekleştirildi.
Şenpazar Belediyesi Sosyal Tesisleri Salonu’nda düzenlenen Halk Toplantısına Vali Yaşar Karadeniz, Şenpazar Kaymakamı Orhan Yalınız, Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, kurum müdürleri ile il, ilçe ve köy mahalle sakinleri katıldı.
Vatandaşların sorun, talep ve şikayetlerini direkt olarak Vali Karadeniz ve diğer ilgili İl müdürlerine iletme fırsatı bulduğu toplantıda konuşan Vali Yaşar Karadeniz, halk toplantısına yoğun ilgi göstererek katılım sağlayan vatandaşlara teşekkür etti. Vali Karadeniz yaptığı açılış konuşmasında ise; “İçişleri Bakanlığımızın genelgesi doğrultusunda zaman zaman ilçelerimizde, mahallelerimizde, köylerimizde yaptığımız toplantıların oldukça faydasını görüyoruz. Bu genelgeden öncede ben Kaymakamlık yaptığım dönemlerde mahalle, halk buluşmaları, köy buluşmaları adı altında bu toplantıları organize ediyordum ve orada edindiğim tecrübede, yaptığımız işlerin hangi düzeyde amacına uygun yaptığımız ve gerçekten hedeflediğimiz neticeyi alıp alamadığımız konusunda doğrudan o hizmetten faydalanan muhataplarımızla bilgi almamız sağlanıyordu. Dolayısıyla yürüttüğümüz hizmetlerde amaç ve bu amaç doğrultusu için seçtiğimiz amaç ve elde ettiğimiz sonuç ilişkisini nerelerde aksadığını bire bir gözlemleme, tespit etme ve gerektiğinde de düzeltme şansımız oluyordu. Ayrıca, toplantılar bizlere gelebilecek yanlış ve eksik bilgileri daha rahat fark etmemizi sağlıyor. Yine bir başka konuda doğrudan iletişimi olan yerlerde dedikoduya fırsat tanımıyor herkes ne yapılıyorsa ne şekilde yapıldığını biliyor, yapılamıyorsa da niçin yapılamadığını biliyor, biz de yapılamaz gibi gördüğünüz bazı şeyleri yapılabileceğini görüyorduk” dedi.
“Bu toplantı da bir genelge ile daha koordineli ve sistemli hale gelmiş oldu ve sizlerden alacağımız bilgiler bundan sonra ki çalışmalarımızda yön verme anlamında da faydalı olacaktır” diyerek sözlerini sürdüren Vali Karadeniz konuşmasına şöyle devam etti: “Bugün sizlerden önce Kızılcasu’ya da çıktım. Çünkü Kızılcasu’da yapılan projenin hem Şenpazar için, hem de Kastamonu turizmi için çok önemli bir yatırım olduğunu hepimiz biliyoruz. Orada şu anki durumun hangi aşamada olduğunu görmek için programa oradan başladık. Daha sonra da merkezdeki okulu ziyaret ettik. Hayırlı neticelerle buralardan geçtik. Geziler bizler açısından verimli oldu belki de bir ya da birkaç yatırımın burada gerçekleşmesi anlamında Şenpazar için faydalı sonuç getirdi. Toplantımızda kurum müdürlerimiz kendilerini tanıtacaklar böylece problemlerinizi aktarabileceğiniz kimler var onları iletip tespit etme şansınız olacak. Bir sonra ki aşamada da sizleri dinleyeceğiz. Sizlerin sorunlarına kurum müdürlerimiz not alacaklar, bizler not alacağız, sizlerden gelen talepler sona erdikten sonra da kurum müdürlerimize söz vererek taleplerinizle ilgili onların cevaplarını toplayacağız ve onları çözmek için gayret göstereceğiz. Ben şimdiden katılımlarınızdan dolayı sizlere teşekkür ediyorum toplantımızın Şenpazar’a ve ilimize hayırlı sonuçlar doğurmasını diliyorum teşekkür 
ediyorum.”
Toplantıda; İlçe makine parkı için greyder ve kamyon talebi, çöp arabalarının köylere de hizmet vermesi talebi, Kızılcasu Köyü’nün yolunun yapımı, bozulan mahalle yollarının tamir edilmesi, köy yollarının stabilize yapılması, Poyracık Şelalesi’ne çıkan yolun bakımının yapılması, elektrik direklerinin yenilenmesi, ilçeye meslek yüksek okulu kurulması, Laboratuvar  kurulması, fındık desteklemelerinin yapılması konularında vatandaşların talep ve istekleri, ilgili kurum amirleri tarafından cevaplandırıldı.
Vali Yaşar Karadeniz değerlendirme konuşmasında; “Şenpazar bizim gerçekten en uyumlu ve sadece hizmete odaklanmış, hizmet doğrultusunda gayret gösteren, çalışan insanların bir araya geldiği bir ilçemiz. Bize kişisel problemler hemen hemen şu ana kadar hiç gelmedi. Bu sizin ilçenizin bir artı değeridir. Kastamonu’dan beri zaman zaman konuşuyoruz bunu bilesiniz. Sizin bu huzurunuz bu birlik ve beraberliğiniz bir arada olduğu sürece eminim burada çok güzel hizmetleri el ele gerçekleştireceğiz ve güzel sonuçlar ortaya çıkacaktır diye düşünüyorum. Ben değerli görüşleriniz ve katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür ediyorum. Kurum müdürlerimizin de burada ki aldıkları notu takip etme, sonuçlandırma hassasiyeti gösterecekleri inancını ifade etmek istiyorum” değerlendirmelerinde bulundu.
Vali Karadeniz tarafından belirtilen bazı konuların yerinde incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda yetkililere talimat verildi.
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 17 Kasım 2017, 09:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER