Vali Karadeniz, şehit aileleri ve gazilerimizin yanında

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, çeşitli incelemelerde bulunmak ve halk toplantısına katılmak amacıyla geçtiğimiz Cuma günü Daday ilçemizi ziyaret etti.

Vali Karadeniz, şehit aileleri  ve gazilerimizin yanında

 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, çeşitli incelemelerde bulunmak ve halk toplantısına katılmak amacıyla geçtiğimiz Cuma günü Daday ilçemizi ziyaret etti.
Daday ilçe ziyareti kapsamında ilk olarak Daday Kaymakamlığını ziyaret eden Vali Karadeniz, burada Kaymakam Vekili Ömer Ahmet Özdemir, Daday Belediye Başkanı Hasan Fehmi Taş ile ilçe protokolü tarafından karşılandı. 9 Kasım 2017 tarihinde görevine başlayan Kaymakam Vekili Ömer Ahmet Özdemir’e hayırlı olsun ziyaretinde bulunan Vali Karadeniz, Kaymakam Vekili Özdemir’e görevinde başarılar diledi. İlçe ziyareti kapsamında, Daday Tarihi Hükümet binasında da incelemelerde bulunan Vali Karadeniz, binayı gezerek restorasyonu devam eden binanın tarihi ve onarım çalışmaları hakkında yetkililerden bilgiler alarak talimatlar verdi.
Vali Karadeniz, Daday ilçe ziyaretinde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından yardım yapılan aileleri de ziyaret ederek bir isteklerinin olup olmadığını sordu. Yapılan ziyaretlerden dolayı çok mutlu olduğunu ifade eden aileler, Vali Karadeniz’e ve beraberindeki heyete nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkürlerini sundular.
Vali Yaşar Karadeniz ve beraberindeki heyet daha sonra Muş İli İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevini ifa ederken 1988 yılında yaptığı trafik kazası sonrasında şehit düşen Jandarma Çavuş Ümit Demirci’nin annesi Pakize Demirci’yi ziyaret etti. Vali Karadeniz ve beraberindeki heyet şehit annesi Pakize Demirci ile bir süre sohbet etti, aileye bir ihtiyaçlarının olup olmadığını sorarak; “Aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Şehitlerimizin ailelerine saygı ve hürmetlerimizi sunuyorum” ifadelerini kullandı. 
İl Müftüsü Osman Aydın’ın da hazır bulunduğu ziyaretlerde Kuran-ı Kerim okunarak Şehit Jandarma Çavuş Ümit Demirci ve aziz şehitlerimiz ile Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhuna hitaben dua edildi. Ziyaret sonrasında Vali Karadeniz, aileye Türk Bayrağı hediye etti. Vali Yaşar Karadeniz ve beraberindeki heyet daha sonra Kıbrıs Gazisi Kemal Sulamacı’yı Tüfekci Köyü’ndeki ikametinde ziyaret etti. Gazilerimizin her zaman yanlarında olduğunu söyleyen Vali Karadeniz; “Gazilerimize şükranlarımı sunuyor, uzun ömürler diliyor ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. 
(Haber Merkezi)
Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2017, 10:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER