Vali Karadeniz, Pınarbaşı’nda ‘Vatandaşla Buluşma Toplantısı’ düzenledi

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, çeşitli incelemelerde bulunmak ve Vatandaşla Buluşma Toplantısına katılmak amacıyla Pınarbaşı ilçemizi ziyaret etti.

Vali Karadeniz, Pınarbaşı’nda ‘Vatandaşla Buluşma Toplantısı’ düzenledi
banner72

 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, çeşitli incelemelerde bulunmak ve Vatandaşla Buluşma Toplantısına katılmak amacıyla Pınarbaşı ilçemizi ziyaret etti.

Pınarbaşı ilçe ziyareti kapsamında Vali Karadeniz, Pınarbaşı Kaymakamı Halil İbrahim Demirçin, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar ile İlçe protokolü tarafından karşılandı.

VALİ KARADENİZ ŞEHİT AİLESİNİ ZİYARET ETTİ

Vali Yaşar Karadeniz ve beraberindeki heyet, 1986 yılında Hakkari İli Şemdinli İlçesi Beyyurdu Jandarma Karakol Komutanlığında askerlik görevini ifa ederken bölücü terör örgütü ile çıkan çatışma neticesinde şehit olan Jandarma Er Cihan Kara’nın ilçe merkezinde ikamet eden ailesini de ziyaret etti.

Ziyaret programının devamında ise Vali Yaşar Karadeniz, tarihi Aşağıtekke Camiinde de incelemelerde bulundu.

VATANDAŞLARLA BULUŞMA TOPLANTISI DÜZENLENDİ

İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Vali Karadeniz başkanlığında Pınarbaşı ilçemizde vatandaşla buluşma toplantısı gerçekleştirildi.

Pınarbaşı Belediye Düğün Salonunda düzenlenen toplantıya ayrıca, Pınarbaşı Kaymakamı Halil İbrahim Demirçin, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, İl ve İlçe kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, ilçe ve köy mahalle sakinleri ile muhtarlar katıldı.        

Vatandaşlar; sorun, talep ve şikâyetlerini direkt olarak Vali Karadeniz’e ve toplantıda hazır bulunan diğer ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu.

Vatandaşların taleplerini dinleyerek yetkili birimlere talimat veren Vali Karadeniz, toplantının sonunda yaptığı konuşmada, “Bu yıl KÖYDES’le ilgili yatırımlar yapıldığında belki bazı problemleriniz çözülecek ama elektrikle ilgili konu gördüğüm kadarıyla burada önemli bir problem, mutlaka çözülmesi lazım. Buradaki coğrafi koşulları ve ilçenin kapasitesi ile burada mutlaka ve mutlaka bir bakım onarım ekibinin bulundurulması gerektiğine dair bir yazı yazalım. Bu eksikliğin giderilmesi gerekiyor. Valla gurup yolu bizim için önemli bir yol. Yani sadece Pınarbaşı için değil Kastamonu turizmi için önemli bir yol. Ama ciddi maliyetleri olan bir proje. Bir kısmını geçen sene gerçekleştirdik, hedefimiz onu tamamlamak. İhalesini yaptık 2020’ye kadar fakat şuana kadar henüz daha ödenek aktaracak kurumlar bu konuyla ilgili ödenek miktarını belirlemediler. Bu yıl belki bir gelişme olmayabilir. Devlet Kastamonu’ya 73 milyon TL’lik bir KÖYDES ödeneği gönderdi ve bu ödeneklerden 2 Milyon 180 Bin TL’si Pınarbaşı ilçesine ayrıldı. Dolayısıyla grup yolu dışındaki diğer yollarda ve içme suyu tesislerinde bu ödenek kullanılacak. İmkan ve kaynak bulduğumuzda bizim hedefimiz dediğim gibi bu yolda bir çalışma yapmak ama nihai hedefimiz 2020 yılında tamamını bitirmek” dedi. (Valilik)

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2019, 10:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER