Vali Karadeniz, fabrikaları gezdi

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Hanönü Belediyesi, Hanönü Acacıa Maden İşletmeleri A.Ş. ve Taşköprü Ekol Kontraplak Fabrikasını ziyaret etti.

 Vali Karadeniz, fabrikaları gezdi

 

Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Hanönü Belediyesi, Hanönü Acacıa Maden İşletmeleri A.Ş. ve Taşköprü Ekol Kontraplak Fabrikasını ziyaret etti.

Ziyaretini ilk olarak Hanönü Belediye Başkanlığına gerçekleştiren Vali Karadeniz, burada Hanönü Kaymakam Vekili İbrahim Çenet, Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar, İlçe Jandarma Komutanı Vekili İsa Karaoğlu, İlçe Emniyet Amir Vekili Eren Özdemir ve ilçe kurum müdürleri tarafından karşılandı.

Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar tarafından Vali Karadeniz’e ilçenin genel durumu ve çalışmalar hakkında bilgi verildi. Buradaki ziyaretin ardından Vali Karadeniz ve beraberindeki heyet Hanönü Acacia Maden İşletmeleri A.Ş. tesislerinde incelemelerde bulundu.

Vali Karadeniz’i burada Acacia Maden İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Zeki Sayılır, İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat İlbak, Acacia İşletme Müdürü Lain Anderson ve maden işletmesi personeli karşıladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Acacia Maden İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürü Zeki Sayılır tarafından Açık Ocak Maden sahasıyla ve tesiste yapılan çalışmalar hakkında Vali Karadeniz’e sunum şeklinde bilgiler verildi. Vali Karadeniz, fabrika ve maden sahasında incelemelerde bulunularak yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Taşköprü Ekol Kontraplak Fabrikasında İnceleme

Vali Yaşar Karadeniz, Taşköprü ilçemizde faaliyet gösteren Ekol Kontrplak fabrikasını ziyaret ederek yetkililerden yapılan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Karadeniz, ilçede 1998 yılında kurulan ve 21 yıldır faaliyetlerini sürdüren Ekol Kontrplak fabrikasını ziyaret etti. Vali Karadeniz’e fabrikanın çalışmaları ve projeleri ile ilgili bilgileri önceki dönem Belediye Başkanı ve aynı zamanda Ekol Kontrplak Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan verdi. Arslan, fabrikanın üretim kapasitesi ve ürünlerle ilgili Vali Karadeniz’i bilgilendirdi. Ziyaret sırasında Vali Yaşar Karadeniz’e Taşköprü Kaymakamı İbrahim Çenet’te eşlik etti.

Ziyaret sonunda kısa bir konuşma yapan Vali Karadeniz, Başkan Arslan’a fabrikanın başarılı çalışmalarından ve ilçeye sağladığı katkıdan dolayı teşekkür etti. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2019, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER