Vali Avni Çakır, ahilere plaket verdi

13. Ahilik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında, esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri, dün Kastamonu Valisi Avni Çakır ile Kastamonu Belediye Başkan Vekili Mehmet Melekoğlu'nu ziyaret etti.

 Vali Avni Çakır, ahilere plaket verdi

 

13. Ahilik Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında, esnaf ve sanatkarlar meslek kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri, dün Kastamonu Valisi Avni Çakır ile Kastamonu Belediye Başkan Vekili Mehmet Melekoğlu'nu ziyaret etti.

İlk ziyaret Vali Avni Çakır’a yapıldı. Ticaret ve Sanayi Odası (KATSO) Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Ticaret İl Müdürü Sefa Özata, Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği (KESOB)  Başkanı Dursun Ergin  ile KESOB Yönetim Kurulu Üyeleri’nin katıldığı ziyarette, etkinlikler hakkında yetkililerden bilgiler alan Vali Çakır, yapılan ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade ederek,  Ahilik Haftasının hayırlı uğurlu olması temennilerinde bulundu, esnaflara bol kazançlı günler diledi.

Kastamonu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı Dursun Ergin, kendilerine verdiği desteklerden dolayı, Vali Çakır’a plaket takdiminde bulundu. 

Vali Avni Çakır ise ticari hayatlarında dürüst, güvenilir, meslek ahlakına saygılı ve güler yüzlü olarak tanınan ilimizdeki ahilere plaket verdi.

BELEDİYE BAŞKAN VEKİLİ MEHMET MELEKOĞLU'NA ZİYARET

KESOB Başkanı Dursun Ergin, KATSO Başkanı Oğuz Fındıkoğlu, Ticaret İl Müdürü Sefa Özata ve KESOB Başkan Vekili Ufuk Dravor, daha sonra Ahilik Haftası dolayısıyla Belediye Başkan Vekili Mehmet Melekoğlu'nu ziyaret etti. Melekoğlu, heyetin ve tüm esnafların Ahilik Kültürü Haftası ve Esnaf Bayramını kutladı.

ERGİN: TÜM ESNAFIMIZIN AHİLİK HAFTASI’NI KUTLUYORUM

Dursun Ergin ise yaptığı yazılı açıklamada, “Toplumsal yaşamın ortak paydası olan insanı esas alan Ahilik; ortaya koyduğu temel ilkelerle toplumun tüm kesimlerini kaynaştıran, bütünleştiren ve millet olma bilincini Anadolu topraklarına yayan bir düşünce sistemidir. Yıllarca dürüstlüğün, sevginin, dostluğun, yardımlaşmanın, bilginin ve dayanışmanın en güzel örnekleri ahilik ile sergilenirken işçinin, üretenin, helal kazancın, dürüst yönetimin simgesi de olmuştur ahilik. Sosyal adaleti sağlayan ve toplumsal anlamda bir orta direk görevi gören, huzur ve ahlakı olan esnaf ve sanatkârlarımızı ayakta tutmak, onları kalkındırabilmek sadece devletin, hükümetin, siyasi iradenin değil toplumun güçlü, sağlam direnci ile mümkün olacaktır. 21. yüzyılda ahilik geleneğinin yaşatılmasının öneminin bilincinde olarak her sene çeşitli programlarla kutladığımız Ahilik Haftası’nı bu sene pandemi sebebiyle Bakanlığımızın tavsiyesi üzerine ve ilimiz Ahilik Kutlama Komitesi tarafından alınan kararla sınırlandırmış bulunuyoruz. Programımız Valimiz Sayın Avni Çakır’ı ziyaretimizle ve esnaflıkta 50 yılını doldurmuş Hüseyin Serhoşoğlu,  Hamdi Bal ve Sebahattin Sipahioğlu’na plaket verilmesi ve ustalığa hak kazanmış Vurkan Ateş ve kalfalığa hak kazanmış Servet Önlü’ye belgelerinin verilmesiyle başlamıştır. Bu törenin sonrasında programımız belediye başkanlığımızı ziyaretimizle son bulmuştur. Tüm esnafımızın Ahilik Haftası’nı kutlarken pandemi sebebiyle zor günler geçiren esnafımızın ve tüm halkımızın bir an önce sağlıklı günlere kavuşmasını dilerim” ifadeleri yer aldı. (Haber Merkezi)

Güncelleme Tarihi: 17 Eylül 2020, 15:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER